همه چیز درباره‌ی انواع تشنج

همه چیز درباره‌ی انواع تشنج

افراد مبتلا به تشنج ممکن است گیج شوند و گاهی اوقات نیز به نقطه‎ای نامعلوم خیره می‎شوند. همچنین برخی از انواع تشنج می‎توانند باعث سقوط، لرزش و عدم ‎آگاهی شخص در مورد اتفاقات محیط اطراف شوند. البته در بعضی مواقع تشخیص این که چه زمانی فرد دچار تشنج می‎شود، دشوار است. پس با دکتر ساینا همراه باشید تا با انواع تشنج و علائم هرکدام آشنا شوید.

هر آنچه که باید درباره‌ی صرع بدانید

هر آنچه که باید درباره‌ی صرع بدانید

صرع به معنای اختلالات تشنج بوده و چهارمین اختلال عصبی در دنیا است که می‌تواند افراد را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد. صرع با تشنج ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی شروع شده و سپس سایر مشکلات سلامتی را به همراه خواهد داشت. تشنج‌ها در این بیماری از طیف گسترده‌ای برخوردار هستند و کنترل آن‌ها در هر فرد متفاوت بوده و بستگی به نوع تشنج دارد.

با علائم تشنج در نوزادان آشنا شوید

با علائم تشنج در نوزادان آشنا شوید

تشخیص تشنج در نوزادان بسیار دشوار است، چراکه علائم آن با تشنج در کودکان و بزرگسالان بسیار متفاوت است، تا جایی که حتی متخصصان نیز در تشخیص تشنج در نوزادان مشکل دارند. این مطلب را بخوانید تا با علائم تشنج در نوزادان آشنا شوید و از نگرانی رها شوید.

همه چیز درباره‌ تشنج در خواب

همه چیز درباره‌ تشنج در خواب

تشنج در خواب، تشنجی است که در هنگام خواب برای بیمار اتفاق می‎افتد. این نوع تشنج‌ها می‎توانند باعث ایجاد رفتار غیرمعمول در شب شوند، برای مثال بیدار شدن بدون دلیل یا ادرار کردن در هنگام خواب و تکان دادن و لرزش اندام‎های مختلف بدن. برای آشنایی با علل ، راه‌های تشخیص و درمان این عارضه با ما همراه باشید...