آلزایمر چیست؟

آلزایمر چیست؟

آلزایمر یک بیماری عصبی است که با علائم خفیف شروع و با گذشت زمان شدیدتر می‌شود، نگرانی خیلی از افراد را بر می‌انگیزد. چقدر احتمال دارد که به این بیماری مبتلا شویم؟ این سؤالی است که به طور یقین یک بار از ذهن همه‌ی ما عبور کرده‌‌است. با دکتر ساینا همراه باشید تا درباره‌ی علت مرگ سلول‌های مغزی در بیماری آلزایمر، علائم این بیماری و روشهای تشخیص و درمان آن، بیشتر بدانید.

راه‌های پیشگیری از آلزایمر

راه‌های پیشگیری از آلزایمر

آیا به دنبال پیشگیری از آلزایمر هستید؟ تکنیک‎هایی وجود دارند که به حفظ سلامت مغز کمک کرده و خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می‌دهند. با دکتر ساینا همراه باشید تا اطلاعات خوبی درباره راه‌های پیشگیری از آلزایمر کسب کنید.

از شایع‌ترین علائم آلزایمر چه می دانید؟

از شایع‌ترین علائم آلزایمر چه می دانید؟

علائم آلزایمر با پیشرفت بیماری و افزایش سن ظاهر میشوند. از دست دادن حافظه از علائم اصلی این بیماری است. نشانه‎های اولیه‌ی زوال عقل معمولاً در به خاطر سپردن وقایع یا مکالماتی که به تازگی اتفاق افتاده است، ظاهر می‎شوند. با پیشرفت بیماری، اختلالات حافظه بدتر شده و علائم دیگری بروز خواهند کرد.

تست تشخیص آلزایمر چگونه انجام می‌شود؟

تست تشخیص آلزایمر چگونه انجام می‌شود؟

یک تیم پزشکی با کمک روش‌ها و ابزارهای متنوعی می‌تواند بیماری آلزایمر را تشخیص دهد.به طورکلی پزشکان می‌توانند با تست‌ و آزمایش‌های مختلف، زوال عقل یا آلزایمر را تشخیص دهند، اما نمی‌توانند علت دقیق ایجاد آن را به طور قطعی بیان کنند. در این مطلب به طورکامل به بررسی آزمایش‌ها و تست‌هایی که یک تیم پزشکی برای تشخیص آلزایمر انجام می‌دهد، می‌پردازیم.

اصلی‌ترین علت فراموشی چیست؟

اصلی‌ترین علت فراموشی چیست؟

هنگامی که سلول‌‎های مغزی تحت تأثیر قرار می‎‌گیرند، قدرت انتقال پیام‌‎های شیمیایی نیز در آن‌ها کاهش خواهد یافت؛ همین امر باعث فراموشی در فرد می‌‎شود. علائم اولیه‌‌ی فراموشی ممکن است با ایجاد مشکل در بینایی شروع شود...