450 پزشک متخصص | شروع گفتگوی آنلاین

کدام یک از فواید رابطه‌ دهانی می‌تواند زندگی جنسی شما را ارتقاء دهد؟

کدام یک از فواید رابطه‌ دهانی می‌تواند زندگی جنسی شما را ارتقاء دهد؟

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید‌‌‌‌‌‌‌شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا دریافت مشاوره آنلاین

رابطه‌ دهانی از جمله بهترین روش‌ها برای تحریک جنسی افراد در سکس به شمار می‌رود. این روش لذت بسیار بالایی برای طرفین ایجاد کرده و به بهتر ارضاء شدن هر دو طرف کمک می‌کند. در این مطلب، درباره‌ی فواید رابطه‌ی دهانی، افزایش صمیمت و بهبود رابطه‌ی جنسی پرداخته‌ایم. با این حال، باید توجه کنید که سکس دهانی بایستی با رعایت نکات ایمنی انجام گیرد، در غیر این صورت سکس دهانی می‌تواند سبب ابتلا به بیماری‌های مقاربتی بسیاری ‌شود.

 

فواید رابطه‌ دهانی چیست؟

افراد زیادی رابطه‌ی دهانی را دوست دارند. این روش در ذهن بیشماری از مردم در سراسر جهان جای گرفته‌است. در واقع هر فرصتی که ما را به لذت ارگاسم نزدیک کند، برای ما خوشایند خواهد بود. اما علی‌رغم این احساس خوشایند، برخی مزایای علمی نیز در انجام سکس دهانی وجود دارد.

در مطالعه‌ای که محققان در هلند انجام داده‌‌اند، پیوندهای احتمالی با کاهش سقط مکرر و سکس دهانی گزارش شده‌است. مطلبی که در مقاله‌ی مترو یوکی منتشر شده‌است، به این شرح است سکس ‌دهانی می‌تواند سیستم ایمنی زن باردار را تقویت کند و به رشد جنین کمک کند.

قبل از شرح این که رابطه‌ی دهانی چگونه می‌تواند سیستم ایمنی فرد را بهبود بخشد، لازم می‌دانیم تا لحظه‌ای روی این موضوع تمرکز کنید که هر بار که رابطه‌ی جنسی برقرار می‌کنید، لذتی که از احساس صمیمی بودن دریافت می‌کنید می‌تواند شما را به ارگاسم فکری نیز برساند.

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :

رابطه‌ دهانی می‌تواند به افزایش رضایت در روابط کمک کند

تحقیقات نشان داده‌است که سکس دهانی سطح رضایت و صمیمیت را بین زوج‌ها تقویت می‌کند. طبق مطالعات انجام‌شده در مجله‌ی هافینگتون، اکثر آقایان به منظور کاهش خیانت شریک زندگی خود و افزایش رضایت از روابط، رابطه‌ی دهانی انجام می‌دهند.

شما باید با شریک جنسی خود صحبت کنید و از او بپرسید که از چه چیزی لذت می‌برد. بپرسید که چگونه می‌توانید زندگی جنسی خود را بهبود ببخشید؟ اطمینان حاصل کنید که همه‌ی کارهای ممکن را برای شما انجام می‌دهد تا شما را به رضایت برساند.

مایع منی دارای خاصیت ضد افسردگی است

در مقالات متعددی آمده‌است که مایع منی محتویات ضد افسردگی دارد. بر اساس مقاله‌ای که توسط مایکل کاستمن منتشر شده‌است، مایع منی تخمک‌گذاری را تحریک می‌کند و باعث احساس خوشحالی در زنان می‌شود.

این مقاله همچنین می‌گوید که زنانی که از کاندوم استفاده نمی‌کنند، در مقایسه با افرادی که تقریباً همیشه رابطه‌ی محافظت‌شده داشته‌اند، خلق و خوی بهتری دارند و علائم افسردگی کم‌تری از خود نشان می‌دهند. البته این بدین معنا نیست که شما به اجبار، همیشه رابطه‌ی جنسی محافظت‌نشده داشته باشید، اما اگر حس می‌کنید که این رابطه‌ی دهانی به طور بالقوه می‌تواند روحیه‌ی شما را بهبود بخشد و اشتراکات شما با همسرتان را افزایش دهد، از امتحان کردن آن نترسید. نکته‌ی بسیار مهم در این مورد آن است که انزال به هیچ وجه نباید در دهان همسر اتفاق بیفتد.

رابطه‌ دهانی باعث کاهش سطح استرس می‌شود

در طی ارگاسم، مغز شما اکسی‌توسین و اندورفین -که مسکن‌های طبیعی هستند- ترشح می‌کند. هنگامی که شما و شریک جنسیتان در حال برقراری رابطه‌ی دهانی هستید، به ارگاسم رسیدن باعث کاهش سطح چشمگیر استرس در شما می‌شود.

اگر می‌خواهید بیش‌تر درباره‌ی فواید رابطه‌ی دهانی بدانید یا دوست دارید سکس دهانی را کاملاً ایمن و سالم تجربه کنید، بهتر است با یکی از متخصصان سکس‌تراپیست و زنان و زایمان همین‌جا مشورت کنید.

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :

اگر به سلامت جسم و روان خودت و عزیزانت اهمیت میدی و دنبال مقالات به‌روز و آموزنده هستی، اگر میخوای کلی چیز جدید یاد بگیری و جواب سوالاتو پیدا کنی، یادت نره به مجله سلامت دکتر ساینا سر بزنی!

نظرشما

نظر شما با موفقیت ثبت گردید. پس از تائید مدیر سیستم نمایش داده خواهد شد.