درمان سردمزاجی با دارو

درمان سردمزاجی با دارو

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا دریافت مشاوره آنلاین

توجه داشته باشید درمان سردمزاجی با دارو که احتمالاً در تلویزیون و یا اینترنت اسم آنها را زیاد شنیده ایم مانند ویاگرا ، میل جنسی شما را تقویت نمی کنند بلکه به شما کمک می کنند تا اختلال نعوظ خود را درمان کنید. در این مقاله قصد داریم برخی از داروهای شیمیایی موثر در درمان سردمزاجی را به شما معرفی کنیم.

 

درمان سردمزاجی با فیلیبانسرین (ADDY)

داروی فیلبانسرین با نام تجاری ادی یکی از دارو های مشهور برای زنانیست که دچار کاهش میل جنسی هستند. این دارو  روی ۱۱ هزار نفر آزمایش شده است و تاثیر آن در بهبود افزایش میل جنسی زنانی که دچار مشکلات جنسی بودن نشان داده شده است.
از عوارض جانبی آن می توان به: خواب آلودگی، ضعف و اثرات متقابل منفی با الکل و سایر داروهای تجویزی اشاره کرد.

 

درمان سردمزاجی با ویاگرای زنانه وایلیسی (Vylessi)

این دارو از طریق کنترل پیام رسان های عصبی دوپامین و سروتونین در افزایش میل جنسی تاثیر دارد. این دارو توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به ثبت رسید و مورد تایید واقع شده است.
وایلیسی را به صورت تزریق در زیر پوست شکم یا ران، ۴۵ دقیقه قبل از هر فعالیت جنسی استفاده می کنند. یکی از عوارض جانبی مهم این دارو حالت تهوع است که خود باعث تاثیر عکس می شود. قطعا شخصی که حالت تهوع دارد علاقه ای به برقراری رابطه جنسی نخواهد داشت!
به یاد داشته باشید ویاگرا و سایر داروهایی که برای درمان اختلال نعوظ به کار می روند، به مردان کمک می کند تا نعوظ رضایتبخش تری داشته باشند. این دو دارو این نوع فیزیولوژی را هدف قرار نمی دهند.
هدف اصلی درمان سردمزاجی با دارو افزایش میل جنسی در خانم هاست پس به کار بردن واژه ویاگرای زنانه برای این دو دارو واژه مناسبی نیست.

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :

درمان سردمزاجی با استروپیپات

استرون سولفات یا استروپیپات یک نوع استروژن است که به جهت درمان جایگزین با هورمون مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف این قرص ها برای خانم های باردار و شیرده توصیه نمی شود؛ چرا که استروژن در شیر مادر ترشح می شود. شایع ترین عوارض جانبی درمان سردمزاجی با دارو استروپیپات شامل موارد زیر است:
•    خونریزی واژینال یا لکه بینی
•    درد پستان
•    سردردهای میگرنی

درمان سردمزاجی با پریسیازین

این دارو برای کمک به کنترل برخی از علایم رفتاری مانند موارد زیر استفاده می شود.
•    پرخاشگری
•    اختلالات روانی

درمان سرد مزاجی با لیتیوم کربنات

لیتیوم کربنات برای درمان اختلالات دوقطبی و افسردگی استفاده می شود. این دو اختلال روانی در میل جنسی تاثیر منفی می گذارند. لیتیوم کربنات در مکان های مختلف داخل سلول و سطح سلول با سایر اتم های دارای بار مثبت مانند سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم تداخل می کند؛ لذا در بسیاری از عملکرد های سلولی از اهمیت برخوردار است.

 

درمان سردمزاجی با ترازوسین

این دارو که نوعی آلفا بلاکر محسوب می شود برای درمان فشار خون خفیف تا متوسط مصرف می شود. مکانیسم اثر این دارو به این صورت است که عضلات صاف شریان ها، پروستات و دیواره مثانه را شل کرده و به بهبود جریان خون و افزایش میل جنسی مردان کمک می کند.

درمان سردمزاجی با آندروژل (ژل تستوسترون)

این ژل حاوی تستسترون است که برای درمان سطح پایین تستسترون در مردانی که در تولید طبیعی آن با مشکل مواجه اند، تجویز می شود. آندروژل تستسترون از طریق پوست جذب می شود و سپس وارد جریان خون شما می شود. تستوسترون به بدن کمک می کند تا اسپرم تولید کند. همچنین وجود این هورمون برای تمایلات جنسی ضروری است.

 

درمان سردمزاجی با ترازودون

ترازودون یک داروی ضد افسردگی خوراکی است که بر روی انتقال دهنده های عصبی مغز تاثیر می گذارد. بسیاری از متخصصان معتقدند عدم تعادل در بین انتقال دهنده های عصبی، عامل افسردگی است. از آنجا که بین افسردگی و کاهش میل جنسی، ارتباط وجود دارد، برخی از پزشکان ممکن است برای درمان سردمزاجی زنان ، این دارو را تجویز کنند.
به هیچ وجه این داروها را بدون تشخیص پزشک مصرف نکنید. همانطور که توضیح دادیم، داروهایی که برای درمان سرد مزاجی استفاده می شوند، عوارض زیادی برای فرد به دنبال خواهند داشت. حتما پیش از استفاده از این داروها از یک پزشک متخصص سلامت جنسی مشاوره بگیرید.

 

اگر به سلامت جسم و روان خودت و عزیزانت اهمیت میدی و دنبال مقالات به‌روز و آموزنده هستی، اگر میخوای کلی چیز جدید یاد بگیری و جواب سوالاتو پیدا کنی، یادت نره به مجله سلامت دکتر ساینا سر بزنی!

نظرشما

نظر شما با موفقیت ثبت گردید. پس از تائید مدیر سیستم نمایش داده خواهد شد.