450 پزشک متخصص | شروع گفتگوی آنلاین

11 روش ساده برای ترک خودارضایی در آقایان و خانم ها

11 روش ساده برای ترک خودارضایی در آقایان و خانم ها

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید‌‌‌‌‌‌‌شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا دریافت مشاوره آنلاین

پیش از آنکه بخواهید روش های ترک خودارضایی را بخوانید بهتر است بدانید که بسیاری از افراد کره زمین، خودارضایی انجام می دهند ؛ بنابراین دست از سرزنش خود بردارید. اما چنانچه دچار اعتیاد به خودارضایی شدید، بهتر است پیش از بروز عوارض خودارضایی در جسم و روان شما، سریع تر و براساس استراتژی های آسان مطرح شده در این مقاله، وارد پروسه ترک خودارضایی شوید.

برای مطالعه بخش موردنظر خود می‌توانید بر تیتر آن در فهرست کلیک کنید. اگر در موبایل می‌خوانید، تیتر را لمس کنید.

 


در ترک خودارضایی با خودتان صادق باشید

خودارضایی در برخی از سنت های دینی، فرهنگی و معنوی نوعی ننگ شمرده می شود و خودارضایی را با بی اخلاقی یا گناه مرتبط می کنند اما خود ارضایی يك عمل بد يا غيراخلاقي نيست؛ بلكه عملی طبیعی و سالم است. اما اگر خود ارضایی در شما به اعتیاد تبدیل شود، اخلاقی نیست و برای شما زیان آور است. اگر به دلیل خودارضایی احساس گناه یا ناراحتی می کنید، لازم است که با یک روانپزشک یا روانشناس مشورت کنید. این که شما به ریشه احساسات خود برسید تا بتوانید بر آن ها غلبه کنید، امری بسيار مهم است.

به خودتان فرصت کافی دهید

مراجعه به پزشك، تنها راه متوقف كردن خودارضايی نيست؛ بلكه تنها برداشتن يك قدم به سمت توقف اين امر است. شما نبايد انتظار داشته باشيد كه با مراجعه به پزشك، فوراً بتوانيد خود ارضایی را متوقف كنيد. شما بايد هفته ها يا ماه ها درمان را با پزشك خود ادامه دهيد تا بهترین نتيجه را بگيريد.

با ادامه دادن ملاقات با پزشک و گفتن حقايق به او، احساس راحتی بیشتری خواهید کرد. این كار به شما کمک می کند تا در مورد احساسات و رفتارهای خود صادق باشید.

 

برای فراموش کردن خودارضایی خود را مشغول كنيد

داشتن يک برنامه ريزی كامل، فرصت هایی را که برای خودارضایی دارید، کاهش می دهد. فعالیت هایی پیدا کنید که آرامش بخش، جذاب یا مهیج باشند.
این كار می تواند شامل ورزش، فعاليت های ذهنی، یوگا، بازی های سرگرم كننده، درست کردن شيرينی يا غذا، گذراندن وقت با دوستان و يا رفتن به موزه ها و نمايشگاه ها باشد. در واقع وقتی مشغول کار هستید، خود به خود فرصت های خودارضایی را کاهش می دهید.

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :


در پروسه ترک خودارضایی مراقب بدن خود باشید

یک رژیم غذایی سالم و ورزش، از بسیاری جهات برای بدن شما مفید است و شاید در افرادی که خودارضایی می کنند، مهمتر نیز باشد. افرادی که برای ترک خودارضایی تلاش می کنند، مراقبت از خود ممکن است باعث کاهش میل آنها به انجام این کار شده یا انگیزه و مقاومت آنها را افزایش دهد. سبک زندگی سالم همچنین، توان و انرژی  شما را افزایش داده و باعث می شود بتوانید برای تغییر دادن شرایط، تلاش کنید.


به روانشناس يا سكس تراپيست مراجعه کنید

هنگامی که شما آماده هستید یک رابطه سالم تر را جایگزین خودارضایی کنید، یا آن را کاهش دهید و یا به طور کامل آن را متوقف کنید، بهتر است با يك پزشک در مورد این موضوع صحبت کنید. آن ها می توانند شما را به یک مشاور، روانشناس یا روانپزشک متخصص در زمینه سلامت جنسی (سكس تراپيست) ارجاع دهند.
این متخصصان آموزش های زیادی دیده اند تا به افراد دارای نگرانی های مربوط به سلامت جنسی مانند شما کمک کنند و توصیه های مفیدی را ارائه دهند تا بتوانید به آسان ترین روش ممکن، به ترک خودارضایی بپردازید.
می دانیم که ترک خودارضایی سخت و کلافه کننده است؛ اما پزشکان سامانه دکتر ساینا به صورت کاملاً محرمانه و آنلاین همیشه در کنار شما هستند، برای شروع مشاوره اینجا را کلیک کنید.

استراتژی هايتان را توسعه دهید

با کمک پزشک یا درمانگر، مشکلات خود را مشخص کنید. شايد شما شب ها قبل از خواب خودارضایی مي کنید. شاید شما هر روز صبح در حمام خودارضایی مي کنید. اگر بتوانید تشخیص دهید که چه زمانی و به چه علت احتمال دارد خودارضایی کنید، می توانيد با كمك پزشكتان بر این مشکل غلبه كنيد.


برای ترک خودارضایی یک گروه پشتیبانی پیدا کنید

مسئولیت پذیری برای هر کسی که سعی در تغییر رفتارهایی دارد که از کنترلش خارج شده اند، بسيار مهم است. همچنین می تواند به شما در ایجاد رفتارهای جدید کمک کند. گروه های حمایتی زیادی برای افرادی که رفتار جنسی خارج از کنترل دارند، در دسترس است.
از پزشک یا درمانگر خود بپرسید که آیا گروه پشتیبانی در منطقه شما وجود دارد یا خیر. ضمنا گروه های پشتیبانی آنلاین نیز ممکن است برای افرادی که نمی توانند یا نمی خواهند به صورت فیس تو فیس با گروه های پشتیبانی در ارتباط باشند، مفید باشد. قرار گرفتن در گروه، انگیزه های شما را چندین برابر می کند و اراده تان را تقویت می نماید.


زمان تنهایی خود را محدود کنید

تنهایی می تواند افرادی را که سعی در تغییر شکل رفتارهايشان دارند،  در شرایط سختی قرار دهد. سعی کنید فعالیت هایی که معمولاً به تنهایی انجام می دهید را به یک فضای عمومی تر منتقل کنید.
به عنوان مثال، اگر دوست دارید ورزش تماشا کنید، به جای ماندن در خانه به مجموعه ورزشی یا خانه دوستانتان بروید. اگر منتظر ديدن قسمت های جدیدی از یک سریال هستید، آن را در یک دورهمی با دوستان یا خانواده تان تماشا کنید.

خودارضایی چیست؟حتما بخوانید:خودارضایی چیست؟

شب ها لباس اضافی بپوشید

لباس زیر فقط یک مانع جسمی جزئی بین شما و دستگاه تناسلی شما ایجاد می کند و ممکن است همچنان از طریق مالیدن یا لمس کردن خود در هنگام شب، تحریک به خودارضایی شوید. بنابراين می توانيد يك يا دو لايه لباس اضافی بپوشيد تا وسوسه تان برای لمس خود تان را کاهش دهید.


تماشای فيلم های پورن را متوقف کنید

غلبه بر وسوسه تماشای فيلم پورن ممكن است خيلی سخت باشد. بنابراين برای جلوگیری از دسترسی خود به فيلم های پورن ، اقدامات لازم را انجام دهید.
هر گونه فیلم، مجله یا مطالب دیگری با اين مضامين را از خود دور كنيد يا دور بياندازيد. رایانه خود را به یک اتاق عمومی در خانه منتقل کنید تا هنگام استفاده از آن، تنها نباشید. همچنین می توانید نرم افزار مسدود کننده پورن را نصب کنید. از همه مهم تر، برای خودتان مشخص کنید که منفعت و ضرر تماشای فیلمهای پورن چیست. حذف پورن از زندگی تان یکی از راه های بسیار موثر ترک خودارضایی است.


برای ترک خودارضایی صبور باشيد

رفتاری که از کنترل خارج می شود یک شبه شکل نمی گیرد و یک شبه هم متوقف نمی شود. بنابراين برای ترك خود ارضایی باید صبور باشيد. همچنين متعهد به نتیجه نهایی باشید و آگاه باشيد که ممکن است در طول مسیر به تله هایی ناگهانی برخورد کنید. عزم جزم می تواند به شما در اجتناب از اشتباهات كمك كند.

اگر به سلامت جسم و روان خودت و عزیزانت اهمیت میدی و دنبال مقالات به‌روز و آموزنده هستی، اگر میخوای کلی چیز جدید بگیری و جواب سوالاتو پیدا کنی، یادت نره به مجله سلامت دکتر ساینا سر بزنی!

نظرشما

نظر شما با موفقیت ثبت گردید. پس از تائید مدیر سیستم نمایش داده خواهد شد.