450 پزشک متخصص | شروع گفتگوی آنلاین

5 نكته‌ مهم برای پیدا كردن نقطه‌ی جی که حتماً باید بدانید

5 نكته‌ مهم برای پیدا كردن نقطه‌ی جی که حتماً باید بدانید

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید‌‌‌‌‌‌‌شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا دریافت مشاوره آنلاین

اگر تا به حال ارگاسم واژن را تجربه نکرده‌اید، به این معنی نیست که این كار برای شما غیرممکن است. بسیاری معتقدند که تحریک نقطه‌ی جی ممکن است کلید دستیابی به ارگاسم در هنگام دخول باشد. اما برخی محققان متخصص در این زمینه معتقدند که ارگاسم واژن اصلا وجود ندارد و ارگاسم در زنان فقط با تحریک نقطه‌ی جی و کلیتوریس ایجاد می‌شود؛ بنابراین تشخیص حقیقت كمی دشوار است.

ممکن است از خود بپرسید که آیا نقطه‌ی جی واقعی است؟ شواهد کمی گنگ است، زیرا این نقطه ساختار مشخصی ندارد و تنها مجموعه‌ای از اعصاب و بافت است که هنگام برانگیختن، باعث ایجاد درگیری و تغییر در احساس می‌شوند و همه‌ی زنان آن را حس نمی‌کنند. بعضی از خانم‌ها وقتی كه نقطه‌ی جی آن‌ها تحریك می‌شود، احساس لذت می‌کنند، در حالی كه برای برخی دیگر این‌طور نیست. در این جا 5 نكته در مورد نقاط تحریك‌پذیر جنسی بیان می‌کنیم.

برای مطالعه بخش موردنظر خود می‌توانید بر تیتر آن در فهرست کلیک کنید. اگر در موبایل می‌خوانید، تیتر را لمس کنید.

نقطه‌ی جی کجاست؟

زمانی که زن به پشت دراز بکشد، نقطه‌ی جی دقیقاً در راس واژن، درست در محل قرارگیری عقربه‌ در ساعت 12 وجود دارد. این نقطه در حدود 5 سانتی‌متر در عمق واژن است و مستقیماً زیر مجرای ادرار قرار دارد. در حقیقت، زاویه‌ای كه این نقطه در آن قرار دارد رو به سمت عقب است و پیدا كردن آن برای كسانی كه می‌خواهند نقطه‌ی جی خود را با انگشتانشان پیدا كنند، می تواند دشوار باشد.

 

آیا هر زنی نقطه‌ی جی دارد؟

تقریباً بله، اما میزان احساس جنسی در نقاط مختلف، در هر زن با زن دیگر متفاوت است. حتی بسته به زمان برانگیختگی مانند ساعت، روز، ماه و حتی فصل شدت برانگیختگی زن می‌تواند متفاوت باشد.

بهترین تکنیک تحریک نقطه‌ی جی، لمس آن است. انگشتان بهترین دسترسی را به به این نقطه دارند. اگر به آرامی و به طور كامل از حركات چرخشی تحریك‌آمیز استفاده كنید، ممكن است در یك چهارم از ناحیه‌ی تحریك خود به یك بافت سخت بر بخورید.

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :

چگونه بفهمم که در حال لمس محل درست هستم؟

هنگام تلاش برای یافتن این نقطه حساس برخی می‌گویند که هیچ گونه بافت متفاوت با دیگر بافت‌‌های معمول واژن با انگشتان خود احساس نمی‌کنند. شریک شما ممکن است احساس لذت خود را هنگام لمس درست این منطقه به شما نشان دهد یا به شما بگوید که حس ادرار دارد. این در واقع بدین معنی است که شما در یک مکان مناسب، اما در مرحله‌ی نامناسبی از برانگیختگی قرار دارید. بنابراین شریك شما قبل از این كه این لذت جنسی ناشی از لمس را احساس كند، نیاز به برانگیختگی بیش‌تر دارد.

آیا سکس می‌تواند نقطه‌ی جی را تحریك كند؟

بله. موقعیت‌‌های مشخصی وجود دارند كه باعث می‌شوند آلت‌تناسلی مرد تماس بیش‌تری با نقطه‌ی جی نسبت به سایر نقاط واژن داشته باشد.

دو مورد از این موقعیت‌ها عبارتند از:

1) زن به پشت دراز کشیده و پاهایش مایل به لگن یا بالای آرنج مرد و مایل به لگن خود (در حالی كه لگنش رو به بالا قرار گرفته‌است) باشد.

2) زن در بالا با زاویه 45 درجه قرار گیرد.

هر دو موقعیت گفته‌شده به احتمال زیاد منجر به ارگاسم در زنان در تماس با واژن می‌شوند.

اگر من به عنوان یك زن لذت ناشی از لمس این نقطه را احساس نكنم چه معنایی دارد؟

بلافاصله قبل از ارگاسم، از شریكتان بخواهید در تحریک نقطه جی شما تلاش کند. شما همچنین می‌توانید ابزار جنسی تحریک‌کننده‌ی نقطه‌ی جی را امتحان کنید تا ببینید آیا می‌توانید این نقطه را به تنهایی و در محیطی بدون فشار پیدا کنید.

دست‌یابی به ارگاسم در زنان پیچیده است، اما با یادگیری نقاط تحریک‌پذیر، قطعاً رابطه‌ی جنسی شورانگیزی را تجربه خواهید کرد.

اگر به سلامت جسم و روان خودت و عزیزانت اهمیت میدی و دنبال مقالات به‌روز و آموزنده هستی، اگر میخوای کلی چیز جدید یاد بگیری و جواب سوالاتو پیدا کنی، یادت نره به مجله سلامت دکتر ساینا سر بزنی!

نظرشما

نظر شما با موفقیت ثبت گردید. پس از تائید مدیر سیستم نمایش داده خواهد شد.