450 پزشک متخصص | شروع گفتگوی آنلاین

11 سوال رایج درباره دیدن خواب سکسی

11 سوال رایج درباره دیدن خواب سکسی

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید‌‌‌‌‌‌‌شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا دریافت مشاوره آنلاین

دیدن خواب سکسی یک بخش عادی از فرایند تکامل و بلوغ بدن است. جالب است بدانید که برای کنترل یا متوقف کردن خواب های جنسی راه خاصی وجود ندارد. همچنین لازم است بدانید که حتی اگر خواب سکسی زیادی می بینید، به این معنی نیست که شما مشكلی دارید.

برای مطالعه بخش موردنظر خود می‌توانید بر تیتر آن در فهرست کلیک کنید. اگر در موبایل می‌خوانید، تیتر را لمس کنید.

 

بعضی افراد هفته ای چند بار رویای جنسی دارند و برخی دیگر كمتر. زمانی که افراد شروع به خود ارضایی یا ایجاد رابطه جنسی با شریک جنسی خود می کنند، ممکن است خواب های جنسی كمتری ببینید. باور های درست و غلط زیادی راجع به خواب های جنسی وجود دارد که احتمالا ذهن شما را هم به خود مشغول کرده است؛ در این مقاله به 11 سوال رایج پاسخ داده ایم.

 

سوال شماره 1: آیا طبیعی است که همیشه خواب های جنسی ببینیم؟

این مورد برای كسی که در حال پشت سر گذاشتن نوجوانی و دوران بلوغ است، طبیعی است. اما برای یك فرد بزرگسال نه طبیعی است و نه غیرطبیعی. با افزایش سن، سطح هورمون های جنسی کاهش می یابد که این امر بر فراوانی خواب سکسی تأثیر می گذارد. اما این بدان معنی نیست که فرد بالغ، خواب رابطه جنسی نمی بیند.
اگر نگران این هستید که چرا زیاد خواب های جنسی می بینید، بهتر است با پزشك مشورت كنید تا در صورت وجود مشكل، آن را برطرف كند. یک درمانگر ممکن است به شما در رسیدن به ریشه رویاهایتان کمک کند. به این صورت كه به شما كمك كند تا متوجه شوید علت آن ها چیست و چرا اتفاق می افتند. 

طی بزرگسالی بر خلاف دوران بلوغ، دیدن خواب های جنسی به دفعات، به این معنی است كه سطح هورمون های جنسی در حالت عادی قرار ندارند و فرد باید خود را درمان كند.

برای دریافت مشاوره آنلاین یا تلفنی از بهترین متخصص حوزه سلامت جنسی کافیست برروی لینک زیر کلیک کنید. کادر متخصصان مجموعه پزشکی دکتر ساینا در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :

سوال شماره 2: آیا همه افراد تجربه دیدن خواب سکسی را دارند؟

اگر دوران بلوغ را پشت سر گذاشته اید، زیاد احتمال دارد که خواب های سکسی ببینید. پسران باید بیضه هایشان توانایی تولید اسپرم را داشته باشند تا بتوانند خواب جنسی ببینید. دیدن رویاهای جنسی در دوران بلوغ بسیار متداول است؛ اما ممکن است شما هیچ وقت تجربه آن را نداشته باشید. البته اکثر افراد تجربه آن را دارند، فقط ممکن است آن را به یاد نیاورند. 
مردان تنها کسانی نیستند که رویاهای جنسی می بینند؛ زنان نیز می توانند خواب سکسی ببینند. خانم ها در هنگام دیدن خواب سکسی می توانند ترشحات واژن داشته باشند و تحریك یا حتی ارگاسم را تجربه کنند. البته رویاهای جنسی خیلی شایع نیستند و طبق تحقیقات انجام شده، تقریباً 4 درصد از رویاهای زنان و مردان را تشکیل می دهد. 

 

سوال شماره 3: آیا خواب های جنسی همیشه به ارگاسم منجر می شود؟

جواب منفی است. به این سوال فکر کنید: آیا هر بار که رابطه جنسی دارید ارگاسم می شوید؟ احتمالا نه. بنابراین همین مورد در مورد رویاهای جنسی نیز صدق می کند. اینكه شما خواب سکسی دیده اید بدان معنا نیست که حتما به ارگاسم می رسید ، حتی اگر این رویا شما را برانگیزد. از طرف دیگر، شما ممکن است یک خواب جنسی داشته باشید که باعث لذت شما نیز بشود، اما باعث انزال شما نشود.

 

سوال شماره 4: آیا طبیعی است که من هرگز رویای جنسی نداشته‌ام؟

بله کاملا طبیعی است. همه ی افراد خواب سکسی نخواهند دید. بعضی افراد ممکن است تعداد معدودی رویای جنسی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است تعداد بیشتری را تجربه کنند. افرادی هستند که در نوجوانی رویاهای جنسی دارند اما در سنین بزرگسالی ندارند. رویاها تجربیات بسیار شخصی و فردی هستند و برای همه متفاوت است.
درنظر داشته باشید درصورتی كه اصلاً خواب جنسی نمی بینید به این معنی نیست كه مشكل دارید. همه ی نوجوانان و بزرگسالان خواب سکسی نمی بینند و این واقعیت كه خواب جنسی نمی بینید به معنای وجود مشكل در شما نیست.

 

سوال شماره 5: آیا خواب های جنسی تنها دلیل به ارگاسم رسیدن در هنگام خواب است؟

نه لزوما. خواب های جنسی همیشه در طول خواب باعث ارگاسم نمی شوند و همیشه دلیل ارگاسم هایی كه در خواب اتفاق می افتد، خواب سکسی نیست. فشار یا برخورد تخت خواب با دستگاه تناسلی شما نیز ممکن است منجر به ارگاسم شود. در واقع ارگاسم به آنچه بدن شما را تحریک می کند، بستگی دارد.

سوال شماره 6: چرا من در خواب بهتر از بیداری به ارگاسم می رسم؟

توانایی ارگاسم برای همه متفاوت است و بسیاری از افراد در رسیدن به آن مشکل دارند. در حقیقت، مطالعات نشان داده كه 75 درصد از زنان از طریق مقاربت واژینال نمی توانند به ارگاسم برسند. از این تعداد، 5 درصد از زنان هرگز ارگاسم نداشته اند و 20درصد از آن ها به ندرت ارگاسم را تجربه می كنند.
اگر داشتن ارگاسم در خواب برای شما آسان تر است، پس جستجو در مورد خواب های جنسی ارزش این را دارد تا برای شما این موضوع روشن شود كه چگونه می توانید به ارگاسم برسید و بتوانید آن را در زندگی جنسی خود بگنجانید. مثلا علت به ارگاسم رسیدنتان در خواب یك موقعیت متفاوت است؟ یا یک حرکت خاص است؟ بنابراین واقعاً وقت بگذارید تا با نیازها و خواسته های خود ارتباط برقرار کنید، حتی اگر چنین اتفاقی فقط در خواب سکسی برایتان ایجاد شود.

سوال شماره 7: آیا می توانیم خودمان كاری كنیم كه خواب سکسی داشته باشیم؟

تحقیقات نشان می دهد که خوابیدن به شكم می تواند باعث شود شما رویاهای جنسی یا شهوانی داشته باشید؛ اما علت آن هنوز مشخص نیست. اگر می خواهید این تئوری را آزمایش کنید، قبل از اینكه به خواب عمیق فرو روید، روی شكم بخوابید. همچنین گفته می شود که موارد زیر می تواند باعث ایجاد خواب های جنسی و ارگاسم شوند.

  • قفل شدن عضلات در خواب
  • وجود شی در دست
  • برهنه بودن
  • طاق باز خوابیدن و عدم تنفس مناسب

سوال شماره 8: آیا این امكان وجود دارد كه در دوران بلوغ فقط یک بار خواب جنسی ببینیم؟

بله ممکن است، اما احتمال آن کم است. رویاهای جنسی در دوران نوجوانی شایع تر هستند؛ زیرا بدن نوجوانان یکسری تغییرات هورمونی را تجربه می کند که روی بلوغ جنسی فرد تأثیر می گذارد. البته بزرگسالان هم می توانند رویاهای شهوانی داشته باشند، به خصوص اگر از نظر جنسی فعال باشند. همه افراد خواب هایی می بینند که آنها را به یاد نمی آورند؛ ممکن است علت اینکه شما فکر می کنید خواب جنسی نمی بینید یا دفعات آن کم است، همین موضوع باشد. 

 

سوال شماره 9: آیا می توانید از خواب سکسی جلوگیری کنید؟

خیر. اما برخی از کارشناسان می گویند ممکن است بتوانید رویاهای خود را کنترل کنید. اما چطور؟ طبق تحقیقات، ممکن است شما بتوانید با فکر کردن به یک سوژه قبل از چرت زدن یا استفاده از محرک های بیرونی در هنگام خوابیدن، بتوانید خواب های خود را تحت تاثیر قرار دهید. اما امتحان کردن این تاکتیک ها به این معنی نیست که شما واقعاً رویاهای خود را با موفقیت کنترل خواهید کرد و هیچ تضمینی مبنی بر آن وجود ندارد.
نكته ی بسیار مهمی كه در اینجا وجود دارد این است كه خواب های جنسی کاملاً طبیعی است. همه افراد خواب سکسی نخواهند داشت، اما در صورتی كه داشته باشند به معنای وجود مشكل نیست. فقط بدانید که ارگاسم در خواب مانند سایر ارگاسم ها بسیار شخصی است و هیچ راه درست یا غلطی برای این اتفاق تعریف نشده است.

سوال شماره 10: زنان و مردان بیشتر چه نوع خواب های جنسی می بینند؟

خواب های جنسی معمولاً در مورد یک موضوع است. بیشتر رویاهای جنسی مربوط به داشتن رابطه جنسی است. مردان تنوع در روابط را در خواب می بینند. آنها دو برابر بیشتر از زنان با شركای مختلف خواب جنسی می بینند. اما جالب است که بدانید زنان افراد مشهور را در خواب می بینند. آنان احتمالاً در مقایسه با مردان، دو برابر بیشتر رویاهای جنسی با افراد معروف می بینند.

 

سوال شماره 11: بزرگ شدن آلت تناسلی در صبح با خواب سکسی چه ارتباطی دارد؟

بزرگ شدن آلت تناسلی در هنگام صبح هیچ ارتباطی با رویاهای تحریك آمیز ندارد. انتشار شبانه باعث می شود مردان هر شب سه تا پنج نعوظ داشته باشند كه برخی از آن ها حدود 30 دقیقه طول می کشد.
از سوی دیگر، انجام اعمال جنسی در هنگام خواب، نوعی اختلال خواب است كه به استثنای راه رفتن، فرد در هنگام خواب درگیر رفتارهای جنسی مانند خودارضایی یا مقاربت می شود.
همین حالا به صورت آنلاین یا تلفنی با بهترین پزشکان متخصص در حوزه سلامت جنسی ، درباره دلایل دیدن خواب های جنسی گفتگو کرده و مشاوره جنسی دریافت کنید.

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :

اگر به سلامت جسم و روان خودت و عزیزانت اهمیت میدی و دنبال مقالات به‌روز و آموزنده هستی، اگر میخوای کلی چیز جدید یاد بگیری و جواب سوالاتو پیدا کنی، یادت نره به مجله سلامت دکتر ساینا سر بزنی!

نظرشما

نظر شما با موفقیت ثبت گردید. پس از تائید مدیر سیستم نمایش داده خواهد شد.