450 پزشک متخصص | شروع گفتگوی آنلاین

چگونه به ارگاسم برسیم؟ | ویژه‌ی بانوان

چگونه به ارگاسم برسیم؟ | ویژه‌ی بانوان

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید‌‌‌‌‌‌‌شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا دریافت مشاوره آنلاین

در حدود 10 درصد از خانم‌ها هرگز ارگاسم نداشته‌اند؛ چه در رابطه با همسرشان و چه در هنگام خودارضايي. در واقع تعداد معدودی از زنان، راهکار این مشکل را پیدا کرده‌اند. بنابراين شاید اگر راهکارهای مشكل ارضاء شدن خانم‌ها را در مجله‌ی دکتر ساینا آموزش دهيم، مي‌تواند به بانوان دارای این مشکل کمک کند. در سری مطالب ارگاسم و تکنیک‌های درمان ارضاء نشدن زنان، به تمرین‌‌های عالی اشاره کرده‌ایم. در این مطلب بخش دیگری از رسیدن به ارگاسم در زنان را آموزش داده‌ایم.

برای مطالعه بخش موردنظر خود می‌توانید بر تیتر آن در فهرست کلیک کنید. اگر در موبایل می‌خوانید، تیتر را لمس کنید.

 

 

ما خانم‌ها چگونه به ارگاسم برسیم؟

اولین و مهم‌ترین درس این زمینه، تمرین تعادل هیجانات جنسی و آرامش در حین فعالیت جنسی است. اما بسياري از زنان می‌پرسند كه چگونه می‌توانند هم‌زمان هم هیجانات جنسی داشته باشند و هم آرامش خود را حفظ کنند؟ این یک سؤال خوب است که پاسخی دو بخشی دارد. با ما همراه باشید.

 

مرحله‌ی 1 ارگاسم: داشتن هیجانات جنسی

هیجانات جنسی نوع تنش است که به زنان کمک می‌کند تا به ارگاسم برسند و بر مشكل ارضاء نشدن خود غلبه كنند. این تنش، تنش عضلانی (میوتونی) نام دارد. بسیاری از خانم‌ها این تصور اشتباه را دارند که باید استراحت کنند و «فقط در يك‌جا دراز بکشند»، چون شنیده‌اند که آرامش در هنگام رابطه جنسی مهم است. اما مشخص شده که تنش عضلانی اغلب برای ارگاسم لازم است.

در واقع اکثر خانم‌ها یاد می‌گیرند که با ترکیب مقاديري نسبتاً مناسب از به حرکت درآوردن پا، شکم و باسن، اولین ارگاسم خود را تجربه کنند و بر ارضاء نشدن خود غلبه كنند.

جای تعجب ندارد که اكثر زنان بیش‌ترین انقباضات عضلانی را که منجر به ارگاسم می‌شود، در قسمت تحتاني لگن احساس مي‌كنند. این ناحیه شامل ماهیچه‌هایی است که برای متوقف کردن جریان ادرار منقبض مي‌شوند.

چه ارتباطی بین گروه‌های عضلانی کششی و داشتن ارگاسم وجود دارد؟ برانگيختگي. انقباض (یا کشش) برخی از ماهیچه‌ها باعث افزایش جریان خون در بدن  (غالباً به سمت ناحیه تناسلی) می‌شود. برانگیختن نيز راهي براي هدایت بیش‌تر زنان به سوي ارگاسم است.

مشاوره گرفتن از سکس تراپیست ها به یادگیری تکنیک‌های جنسی و انتخاب پوزیشن های جنسی کمک زیادی می کند. در سامانه‌ی دکتر ساینا می توانید در هر لحظه از شبانه روز با بهترین مشاوران جنسی گفتگوی آنلاین یا تلفنی داشته باشید برای شروع مشاوره بروری لینک زیر کلیک کنید. 

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :

مرحله‌ی 2 ارگاسم: حفظ آرامش

در طول رابطه‌ جنسی، یک زن باید صرفاً روی احساسات تحریکي خود تمرکز کند. در واقع زنان بايد سعي كنند تماماً به اين فكر كنند كه مي‌‌توانند به ارگاسم برسند و بر مشكل ارضاء نشدن خود غلبه كنند. در واقع زنان بايد هنگام رابطه‌ جنسی ، با متمركز كردن ذهن خود بر افكار برانگيختگي، مغز خود را اشغال كنند و اصلاً به مسائل منفي فكر نكنند.

براي تمرين كردن اين مورد مي‌توانيد در حين رابطه جنسي عضلاتتان را منقبض كنيد و ذهنتان را در ابتدا ساكت كنيد. سپس به موارد گفته‌شده فكر كنيد. با تمرين و تكرار اين تكنيك مي‌توانيد به راحتي به ارگاسم برسید و مشكل ارضاء نشدن خود را حل كنيد. 

عملکرد ارگاسم چگونه تشخیص داده می‌شود؟

اگر فکر می‌کنید اختلال عملکرد ارگاسمی و مشكلات مبني بر ارضاء نشدن دارید، باید به پزشك مراجعه کنید. پزشک قادر به تشخیص وضعیت شما و تهیه‌ی یک برنامه‌ی درمانی مناسب خواهد بود.

مراجعه به پزشک بهترین روش برای اطمینان از این است که می‌توانید دوباره از فعالیت جنسی لذت ببرید. پزشک معالج از شما در مورد فعاليت‌هاي جنسی كه قبلاً داشته‌ايد می‌پرسد و معاینه‌ی جسمی انجام می‌دهد. سکس تراپیست‌ ها و مشاوران و متخصصان سامانه‌ پزشکی دکتر ساینا در کنار شما هستند تا بتوانید کیفیت رابطه جنسی خود را ارتقا دهید. برای پرسیدن سوالات جنسی و شروع مشاوره آنلاین کافیست برروی لینک زیر کلیک کنید.

پاسخ‌ها و نتایج سؤالات شما می‌تواند علل اصلی اختلال عملکرد ارگاسمی و ارضاء نشدن را نشان دهد و نيز به شناسایی سایر عوامل مؤثر در وضعیت فعلي شما کمک کند.

پزشک ممکن است شما را برای معاینات بيش‌تر به متخصص زنان ارجاع دهد. متخصص زنان و زایمان می‌تواند درمان‌های بیش‌تری را برای مشكل ارضاء نشدن توصیه کند. برای پیدا کردن بهترین گزینه‌ی درمانی، همین الان می‌توانید با یکی از متخصصان ما مشاوره‌ تلفنی داشته باشید.

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :

اگر به سلامت جسم و روان خودت و عزیزانت اهمیت میدی و دنبال مقالات به‌روز و آموزنده هستی، اگر میخوای کلی چیز جدید یاد بگیری و جواب سوالاتو پیدا کنی، یادت نره به مجله سلامت دکتر ساینا سر بزنی!

نظرشما

نظر شما با موفقیت ثبت گردید. پس از تائید مدیر سیستم نمایش داده خواهد شد.