450 پزشک متخصص | شروع گفتگوی آنلاین

چرا خواب جنسی می‌بینیم و تعبیر خواب جنسی چیست؟

چرا خواب جنسی می‌بینیم و تعبیر خواب جنسی چیست؟

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید‌‌‌‌‌‌‌شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا دریافت مشاوره آنلاین

بسیاری از افراد به هنگام خواب، رویای جنسی یا در اصطلاح عامه، خواب سکسی می‌بینند. ممكن است هميشه برايتان سوال بوده باشد كه علت دیدن خواب‌ های جنسی چيست و یا به دنبال تعبیر خواب های جنسی باشید. اما این اتفاق به لحاظ علمی، دلایلی دارد که به شما پیشنهاد می‌کنیم که با خواندن این مطلب از مجله سلامت دکتر ساینا ، با آنها آشنا شوید.

برای مطالعه بخش موردنظر خود می‌توانید بر تیتر آن در فهرست کلیک کنید. اگر در موبایل می‌خوانید، تیتر را لمس کنید.

 

خواب جنسی چيست؟

آیا تا به حال در حالتی که یک لکه‌ی مرطوب و چسبناک روی لباس‌زیر یا شلوارتان باشد، از خواب بيدار شده‌ايد؟ علت این اتفاق، دیدن خوابهای تحریک آمیز است. اگر دوران بلوغ را پشت سر گذاشته‌ايد، احتمالاً بارها در خواب، رویای جنسی دیده‌اید. پزشکان رویاهای جنسي را  انتشار شبانه می‌نامند که درواقع در اين‌جا، انتشار به معنی ترشح است.

از نظر علمی، خواب جنسی به خوابی گفته می‌شود كه فرد در آن، در حالت انزال قرار می‌گيرد. انزال به معنای آزاد کردن مایع منی (مایع حاوی اسپرم) از آلت تناسلی است. به عبارت ساده‌تر، خواب جنسی زمانی اتفاق می‌افتد که مایع منی در هنگام خواب، ترشح ‌شود. اين در صورتی است كه ممکن است خوابتان را حتی به خاطر نیاورید.

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :

برای دیدن رويای جنسی نيازی به خودارضايی نيست و فرد می‌تواند حتی بدون لمس آلت‌تناسلی خود، ارضا شود. درواقع، دستگاه تناسلی در هنگام خواب بسيار حساس است؛ زیرا جریان خون بیشتری به اين منطقه می‌رود. به همین علت است که حتی بدون خودارضایی هم، می تواند تحریک ‌شود.

آیا زنان و دختران هم خواب جنسی می‌بینند؟

اگرچه دختران نمی‌توانند انزال داشته باشند، اما آنها هم می توانند در طول خواب ارضا شوند. زنان معمولاً کمتر از مردان خواب‌های سکسی می‌بينند، اما اين‌طور نيست كه اصلاً خواب جنسی نبينند. در حقیقت، تحقیقات نشان می‌دهند که بیشتر خانم‌ها اولین ارگاسم در خواب را قبل از 21 سالگی تجربه می‌كنند. خیلی از افراد ممکن است در نتیجه‌ی جستجو در گوگل، اين‌طور فكر كنند که فقط پسران نوجوان، رویاهای جنسی می‌بینند؛ اما این موضوع حقيقت ندارد. هم زنان و هم مردان، می‌توانند در خواب برانگیختگی را تجربه کنند. 

به‌علاوه، طبق یک مطالعه در سال 1986 که در ژورنال تحقیقات جنسی منتشر شده است، 37 درصد از زنان اظهار داشتند که حداقل یک بار در طول خواب، ارگاسم را تجربه کرده‌اند. این تحقیق نشان‌دهنده این است که مسئله‌ی خواب‌های جنسی زنانه، موضوع جدیدی نیست.

نکته ای که وجود دارد این است که زنان معمولا نمی‌توانند متوجه شوند که خواب سکسی دیده‌اند. اما مردان معمولا متوجه آن می‌شوند؛ زیرا مایع منی ترشح شده را روی لباس یا ملحفه‌های خود مشاهده می‌کنند. در زنان، حتی وجود مایعات واژن به این معنی نیست که ارگاسم داشته‌است؛ چراکه ترشحات واژن زنان به دلایل مختلفی نظیر عفونت یا نزدیک شدن به سیکل قاعدگی هم، می‌تواند اتفاق بیفتد.

 

علت دیدن خواب جنسي چیست؟

هنگام بلوغ، بدن پسرها شروع به تولید هورمون های جنسی از جمله تستوسترون می‌کند. هنگامی که بدن پسران تستوسترون بسازد، می‌تواند اسپرم آزاد کند. این بدان معناست که اگر تصمیم به تولد فرزند داشته باشد، قابلیت بارور کردن تخمک را دارد. همزمان با بلوغ پسران، ترشح مایع منی نیز آغاز می‌شود؛ زیرا اسپرم به کمک مایع منی به انتهای واژن می‌رسد.

در دوران بلوغ، در موقعیت‌ها و ساعات مختلفی از روز (به عنوان مثال در مدرسه، هنگام تماشای تلویزیون، در حمام و...)، ممکن است نعوظ صورت بگیرد. یک راه آزاد شدن آن نیز، هنگام خوابیدن و به دنبال ديدن روياهای جنسی است.

اگر رویای جنسی ببینیم چه کاری باید انجام دهیم؟

شما نباید از ديدن خواب جنسی شرمنده باشید. این رویاها کاملاً طبیعی هستند و جای نگرانی ندارند؛ حتی می‌توانند سرگرم کننده باشند! اگر با ديدن خواب های سکسی مشكلی نداريد، از آن‌ها به عنوان فرصتی برای کشف خیالات، تمایلات جنسی و خواسته‌های درونی خود استفاده کنید.

بنابراين وقتی از خواب بیدار شدید، خود را تمیز کرده، همچنین آلت و بیضه‌های خود را با آب و صابون بشویید. لازم به ذکر است در صورت انجام ندادن ختنه، شستشو به خصوص در ناحیه آلت باید با دقت بیشتری انجام شود.  

اگر به سلامت جسم و روان خودت و عزیزانت اهمیت میدی و دنبال مقالات به‌روز و آموزنده هستی، اگر میخوای کلی چیز جدید یاد بگیری و جواب سوالاتو پیدا کنی، یادت نره به مجله سلامت دکتر ساینا سر بزنی!

نظرشما

نظر شما با موفقیت ثبت گردید. پس از تائید مدیر سیستم نمایش داده خواهد شد.