450 پزشک متخصص | شروع گفتگوی آنلاین

 تکنیک‌های تضمینی برای درمان ارضاء نشدن زنان

تکنیک‌های تضمینی برای درمان ارضاء نشدن زنان

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید‌‌‌‌‌‌‌شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا دریافت مشاوره آنلاین

ناتوانی در ارگاسم و ارضاء نشدن می‌تواند ناامیدکننده باشد و ممکن است در روابط شما تأثیر بگذارد. با این وجود، با درمان مناسب می‌توانید به اوج لذت جنسي برسید. مهم است بدانید که شما تنها نیستید. بسیاری از زنان در سراسر دنيا با اختلال عملکرد ارگاسمی مقابله می‌کنند و از روش‌های درمان ارضاء نشدن زنان استفاده می‌کنند.

اگر اختلال عملکرد ارگاسمی دارید، ممکن است نياز به درمان داشته باشيد. بخشی از درمان‌های فردی یا زوجی، بر نحوه‌ی برقراری روابط جنسی تمرکز دارد. مراجعه به یک درمانگر می‌تواند به شما و شریکتان کمک کند تا در مورد نیازها و خواسته‌های جنسی يكديگر اطلاعات بیش‌تری کسب کنید.

همچنین، هر گونه مسئله‌ی مربوط به روابط شما یا عوامل استرس‌زاي روزمره که ممکن است در ناتوانی شما در ارگاسم و ارضاء نشدن نقش داشته باشد، مورد بررسی قرار می‌گیرد. حل این علل اساسی می‌تواند در آینده، شما را به ارگاسم برساند. در این مطلب تکنیک‌هایی عالی را برای درمان ارضاء نشدن زنان گردآوری کرده‌ایم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

بهترین روشهای درمان ارضاء نشدن زنان کدام است؟

چرا فقط خودم مي‌توانم خودم را به ارگاسم برسانم؟

 

بهترین روشهای درمان ارضاء نشدن زنان کدام است؟

درمان اختلال عملکرد ارگاسم به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای یک درمان موفق لازم است که در ابتدا پزشک متخصص  وجود هرگونه مشکل پزشکی اساسی را در شما بررسی کند؛ سپس بر حسب شرایط شما، راهکارهایی جهت درمان پیشنهاد دهد یا مثلا داروهای ضد افسردگیتان را تغییر دهد.  همچنین ممکن است شما را به یک سکس تراپیست ارجاع دهد تا با مهارتهای مورد نیاز برای داشتن یک رابطه جنسی موفق، آشنا شوید.

ضرورت دریافت مشاوره برای درمان ارضاء نشدن زنان

مشاوره‌ی زوجین یکی دیگر از گزینه‌های درمانی محبوب است. مشاور به شما و شریكتان کمک می‌کند تا هرگونه اختلاف نظر یا درگیری را که ممکن است داشته باشيد، حل كنيد. این مورد نيز می‌تواند مسائلی را که هم در رابطه‌ی احساسی و هم جنسی اتفاق می‌افتد، حل کند. متخصصان سکس تراپیست سامانه‌ی دکتر ساینا در هر لحظه از شبانه‌روز پاسخگوی سؤالات شما هستند. برای مشاوره‌ی آنلاین یا گفتگوی تلفنی با متخصصان این حوزه، همین حالا می‌توانید برروی لینک زیر کلیک کنید. 

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :

هورمون‌درمانی

در بعضی موارد ممکن است از هورمون درمانی استروژن براي برطرف شدن مشكل ارضاء نشدن استفاده شود. استروژن در افزایش میل جنسی و میزان گردش خون به دستگاه تناسلی کمک می‌کند. هورمون درمانی با استروژن ممکن است شامل مصرف قرص یا استفاده از ژل در دستگاه تناسلی باشد. تستوسترون درمانی نيز گزینه‌ای دیگر براي حل مشكل ارضاء نشدن است.

مکمل‌های دارویی و غذایی

برخی از محصولات بدون نسخه (Over The Counter: OTC) و مکمل‌های غذایی نیز ممکن است به زنان مبتلا به اختلال عملکرد ارگاسمی و حل مشكل ارضاء نشدن کمک کنند. روغن‌های برانگیخته مانند زسترا، کلیتوریس را گرم کرده و تحریکات را افزایش می‌دهند. این روغن‌ها ممکن است برای استفاده در هنگام مقاربت و خودارضايي مفید باشند.

حتماً قبل از استفاده از محصولات یا داروهای بدون نسخه با پزشک خود مشورت کنید، زيرا ممکن است حساسیت ایجاد کنند و یا با داروهای دیگری که مصرف می‌کنید تداخل داشته باشند.

سایر گزینه‌های درمانی

گزینه‌های درمانی ديگر نيز شامل موارد زیر است:

دستگاهی به‌نام اروس افزایش جریان خون را به سوي دستگاه تناسلی بهبود می‌بخشد. کرم‌های بدون نسخه نيز ممکن است حساسیت جنسی فرد را افزایش داده و کمک کنند تا به ارگاسم برسد و در درمان ارضاء نشدن زنان نتایج خوبی به دست آورد. قبل از شروع هرگونه درمان بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید.

چرا فقط خودم مي‌توانم خودم را به ارگاسم برسانم؟

انتظارات شما براي ارگاسم، ممکن است شما و شریکتان را از يكديگر دور كند. بسیاری از خانم‌ها می‌گویند: «من نمی‌توانم طي رابطه با همسرم چیزی حس کنم. خودم می‌دانم که چگونه خودم را ارضاء كنم، اما فقط می‌خواهم آن را با همسرم تجربه کنم. چگونه می‌توان اين كار را انجام داد؟»

این مسئله، مسئله‌ی ساده‌ای است. شما بدن خود را به اندازه کافی می‌شناسید تا خود را به ارگاسم برسانید. حالا فقط باید به شوهر خود در مورد نحوه لمس کردن اندام مورد نظر آموزش دهید و او را راهنمایی کنید.

وقتی نوبت به خودارضايي می‌رسد، افراد روش خاصی برای لمس کردن خود دارند. بنابراين بايد به شريك خود نشان دهید که راه ارضاء شدن شما چیست و از چه طریقی ارضاء می‌شوید. پس پیش بروید و سعی کنید در طول رابطه‌ی جنسی آن چه را که دوست دارید، شبیه سازی کنید.

خجالتی نباشيد و سعي كنيد با شريكتان صحبت کنید و جزئیات را در مورد علت ارضاء نشدن و مشکلتان بیان کنید. او باید بداند چه چیزی شما را به ارگاسم مي‌رساند.

دست او را بگیرید و او را راهنمایی کنید، سعي كنيد به شريكتان بياموزيد كه دقيقاً چه كاري بايد انجام دهد و با او صادقانه صحبت كنيد. براي مثال، به او بگوييد: «من می‌دانم که ممکن است عجیب به نظر برسد، اما من با لمس این نقطه از بدنم به ارگاسم مي‌رسم.»

ممکن است به نظر برسد که انتظارات زیادی در بار اول آموزش به شريكتان وجود داشته باشد. اين موضوع می‌تواند فشاري پنهان و تداخل در توانایی شما برای استراحت کامل در طول رابطه‌ی جنسی ایجاد کند. بنابراين نیازی به عجله نیست و بهتر است که آرام آرام پيش رويد.

وقتی صحبت از ارگاسم مي‌شود، شما بايد خود را مسئول بیان را‌ه‌هاي رسيدن به ارگاسمتان به شريك خود بدانيد. اگر از جانب همسرتان احساس فشار می‌کنید، بهتر است با او صحبت کنید. زیرا تا زمانی که به او نشان ندهید یا به او چيزي نگوييد، نمي‌توانيد به او براي رساندن شما به ارگاسم و حل مشكل ارضاء نشدن خود كمك كنيد.

اگر از تکنیک‌هایی مانند آموزش به همسر و استفاده از داروهای گیاهی یا مکمل‌هایی دارویی نتیجه‌ای نگرفتید، شاید نیاز باشد که با متخصصان زنان و زایمان و سکس تراپیست گفتگویی داشته باشید. همین لحظه متخصصان سامانه‌ی دکتر ساینا آنلاین هستند. برای شروع گفتگو برروی لینک زیر کلیک کنید.

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :

اگر به سلامت جسم و روان خودت و عزیزانت اهمیت میدی و دنبال مقالات به‌روز و آموزنده هستی، اگر میخوای کلی چیز جدید یاد بگیری و جواب سوالاتو پیدا کنی، یادت نره به مجله سلامت دکتر ساینا سر بزنی!

نظرشما

نظر شما با موفقیت ثبت گردید. پس از تائید مدیر سیستم نمایش داده خواهد شد.