450 پزشک متخصص | شروع گفتگوی آنلاین

بهترین روش برای بهبود ارگاسم مردان چیست؟

بهترین روش برای بهبود ارگاسم مردان چیست؟

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید‌‌‌‌‌‌‌شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا دریافت مشاوره آنلاین

بدن مردان نقاط تحریک‌پذیر بسیار زیادی دارد و به همین دلیل، دانستن درباره‌ی ارگاسم آن‌ها گرچه در ظاهر ساده است، اما پیچیدگی‌های خاصی نیز دارد. مهم است که شما و شریک جنسیتان این نقاط را بشناسید تا ارگاسم کامل را تجربه کنید. در این مطلب درباره‌ی هر آنچه که در ارگاسم مردان نقش دارد، برای شما نوشته‌ایم.

برای مطالعه بخش موردنظر خود می‌توانید بر تیتر آن در فهرست کلیک کنید. اگر در موبایل می‌خوانید، تیتر را لمس کنید.

 


هنگام ارگاسم مردان چه اتفاقی می‌افتد؟

ارگاسم در مردان بخشی از چرخه‌ پاسخ جنسی است که به صورت مرحله‌ای اتفاق می‌افتد. بدن هر فرد با ديگری متفاوت است، بنابراین مدت زمان، شدت و حتی ترتیب مراحل می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. به طور کلی مراحل ارگاسم در مردان عبارتند از:

هیجان

مرحله‌ی هیجان در واقع شروع چرخه‌ی پاسخ جنسی است. اين مرحله می‌تواند توسط هر چیزی که شما را تحريك مي‌كند، ایجاد شود؛ مانند افکار، لمس، تصاویر یا محرک‌های دیگر. در این مرحله، فشار خون، سرعت ضربان قلب و تنفس افزایش می‌یابد و افزایش جریان خون به دستگاه تناسلی، باعث نعوظ (راست شدن آلت تناسلی) می‌شود.

برانگيختگي

این مرحله یک حالت تشدید شده از مرحله هیجان است که در طی آن، آلت و بیضه‌ها همچنان به بزرگ و سفت شدن ادامه مي‌دهند.

وقوع ارگاسم مردانه

این مرحله زمانی است که لذت به اوج می‌رسد و سپس رها می‌شود. ارگاسم مردان می‌تواند از چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد.

فروكش كردن

در طی اين مرحله، بدن شروع به بازگشت به حالت عادی می‌کند. نعوظ به تدریج فروکش کرده، عضلات آرام شده و احساس خواب‌آلودگی و آرامش می‌کنید.
برخی از افراد پس از ارگاسم، دوره‌ی عود نسبی را پشت سر می‌گذارند. در طی اين مرحله ممکن است نتوانید مجدداً نعوظ داشته باشيد یا به ارگاسم برسيد و تحریک بیش‌تر، ممکن است بسیار حساس یا حتی دردناک باشد.

یادتان باشد که ارگاسم مردان در همه یکسان نیست و آن‌چه باعث اوج ارگاسم يک مرد می‌شود، می‌تواند در مردی دیگر بی‌اثر باشد. اگر نگران هستید یا احساس می‌کنید در رسيدن به اوج لذت جنسی مشکل دارید، با پزشک یا متخصص بهداشت جنسی صحبت کنید. متخصصان سامانه پزشکی دکتر ساینا در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. برای برقراری ارتباط کافیست برروی لینک زیر کلیک کنید.

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :

نقطه جي مردان كجاست؟

شما می‌توانید از طریق وارد کردن انگشت به مقعد مردان، نقطه جي مردان را مستقیما لمس کنید؛ اما برای تحریک غیر مستقیم نقطه جی مردان ، شما می‌توانید ماساژ دادن پرینه را امتحان کنید. پرينه در واقع قسمت برآمده‌ی پوست، بين بيضه‌ها و مقعد مردان است. نوازش ناحیه پرینه می‌تواند در تحريك پروستات و رسيدن به ارگاسم، بسیار مؤثر باشد.

 

آيا ارگاسم و انزال مثل هم هستند؟

اكثر افراد فکر می‌کنند که ارگاسم مردان همان انزال است؛ اما در واقع این دو، از منظر فیزیولوژیکی دو مقوله کاملا متفاوت هستند. ارگاسم در مردان شامل انقباضات لگن و تجربه اوج لذت جنسي است؛ در صورتی که انزال به معنای خروج مایع منی از آلت تناسلی مرد است. 

بهترین روشها برای بهبود ارگاسم مردان چیست؟

پیدا کردن نقاط تحریک پذیر

بدن مردان مملو از مناطق تحريك‌پذير است که حتی گاهی فراتر از مناطق آشکاری نظیر آلت تناسلی، می‌تواند آنها را تحریک کنند. این نقاط حساس بدن، در صورت لمس صحيح، منجر به برانگیختگی جدی و احتمالاً ارگاسم کامل بدن آنان می‌شود.

براي لمس نقاط تحريك‌پذير و تجربه‌ی اين نوع از ارگاسم، مي‌توانيد از لمس سر همسر خود شروع كنيد و به سمت پايين بدن برويد تا اين نقاط منحصر به فرد را پيدا كنيد. سپس شدت، سرعت و فشار را افزایش دهید. همچنين مي‌توانيد براي زدن يك تير و دو نشان، با يك دست به لمس بدن همسر خود بپردازيد و با دست ديگر آلت تناسلي او را ماساژ دهيد.

ماساژ پروستات

ماساژ و لمس پروستات، راهی برای رسيدن به ارگاسم شدید و کامل بدنتان است. این غده به اندازه‌ی گردو بین آلت تناسلی و مثانه، دقیقاً پشت روده‌ی بزرگ قرار دارد. با قرار دادن یک انگشت در مقعد می‌توانید آن را پیدا کنید.

لمس نوک پستان‌ها

نوک سینه‌ها پر از پايانه‌ها‌ی عصبي است. این ناحیه به بخش حسی قشر مغز متصل است؛ بنابراین تقریباً هر کسی می‌تواند از تحريك نوک سینه‌هاي خود لذت ببرد. به نظر می‌رسد که ارگاسم مردان می‌تواند از نوک پستان‌ها شروع شده و سپس به كل بدن انتشار یابد. 
از دستان خود برای تحريك سینه و نوک سینه‌های همسر خود استفاده کنید تا احساس خوبی پیدا کند و به اوج ارگاسم برسد. همچنين هنگام برقراری رابطه‌ی جنسي با شريكتان، از او بخواهید که با نوازش این نقطه از بدن، به رسیدن شما به ارگاسم کمک کنند.

امیدواریم بعد از خواندن این مقاله، پاسخ بسیاری از سوالات خود را دریافت کرده باشید. چنانچه به دنبال بهترین راه برای بهبود رابطه جنسی تان هستید می توانید همین حالا با بهترین مشاورین سلامت جنسی سامانه پزشکی دکتر ساینا گفتگوی تلفنی داشته باشید.

همین حالا مشاوره جنسی دریافت کنید :

اگر به سلامت جسم و روان خودت و عزیزانت اهمیت میدی و دنبال مقالات به‌روز و آموزنده هستی، اگر میخوای کلی چیز جدید بگیری و جواب سوالاتو پیدا کنی، یادت نره به مجله سلامت دکتر ساینا سر بزنی!

نظرشما

نظر شما با موفقیت ثبت گردید. پس از تائید مدیر سیستم نمایش داده خواهد شد.