راه‌ های ساده برای ترک اعتیاد به فیلم پورن | چگونه فیلم های بد را ترک کنیم

راه‌ های ساده برای ترک اعتیاد به فیلم پورن | چگونه فیلم های بد را ترک کنیم

تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا
تأیید شده توسط تیم پزشکی دکتر ساینا دریافت مشاوره آنلاین

اعتیاد به فیلم پورن شاید شبیه اعتیاد به مواد مخدر نباشد، اما کم‌تر کسی می‌داند که این اعتیاد نیز می‌تواند به همان اندازه مخرب باشد. در اعتیاد به پورن، فرد در ظاهر سالم است، اما مشکلات عدیده‌ای در زندگی شخصی و زناشویی خود دارد. با ادامه مقاله همراه ما باشید تا با راهکارهایی ساده برای ترک اعتیاد به فیلم پورن آشنا شوید.

 

عوارض فيلم پورنو در صورت درمان نشدن چيست؟

اضطرار یا اجبار درونی و یا اعتیاد به فيلم پورن می‌تواند به یک نیروی مخرب در زندگی شما تبدیل شود. اين رفتار بر کلیه روابط شما -به ویژه روابط عاشقانه و جنسی شما- ممکن است تأثیر منفی بگذارد.خوشبختانه افراد در مراحل ابتدایی می‌توانند به خود كمك كنند. هر لحظه که اراده کنید می‌توانید با کمک و دریافت مشاوره از روان‌شناسان خود را از اعتیاد به فیلم پورن نجات دهید. متخصصان با تجربه‌ی این حوزه در سامانه‌ی دکتر ساینا حضور دارند. بدون هیچ نگرانی و خجالتی می‌توانید با آن‌ها به صورت آنلاین یا تلفنی صحبت کنید.

برای دریافت مشاوره جنسی با روانشناس همین حالا کلیک کنید :

چگونه فیلم های بد را ترک کنیم؟

اگر فکر می‌کنید به فیلم پورن اعتیاد دارید، مراجعه به يك متخصص بهداشت روان مفید است. این امر ممکن است به ویژه در صورت داشتن اضطراب، علائم افسردگی یا وسواس فکری (Obsessive-Compulsive Disorder (OCD))  براي شما مفید باشد. جلسات مشاوره به شما کمک می‌کند تا درک کنید که در وهله‌ی اول چه چیزی باعث اضطرار شما به ديدن فيلم پورن شد. درمانگر می‌تواند در ایجاد مکانیسم‌های مقابله‌ای مؤثر برای تغییر رابطه‌ی شما با فيلم پورن کمک کند. بسته به این كه فيلم پورن بر زندگی شما چه تأثیری دارد، روانپزشک شما ممکن است از طرق زیر به درمان شما کمک کند:

روان درمانی

تکنیک‌های انگیزشی و درمان روان‌شناختی که به عنوان درمان شناختی رفتاری (Cognitive Behavioral Therapy (CBT)) شناخته می‌شود، رفتارهايي را كه در نتیجه تماشای زیاد فيلم پورن هستند، درمان می‌کنند.

CBT نوعی روان‌درمانی یا گفتگودرمانی است. برای این کار باید به یک متخصص روان‌شناس مراجعه شود تا فرد مشکلات خود را پیدا کرده و راه‌های غلبه بر آن‌ها را یاد بگیرد. در برخی از کشورها گروه‌های حمایتی از معتادان جنسی وجود دارند که افراد را به متخصصان سلامت جنسی و روان‌شناسان هدایت می‌کنند، اما در ایران کلینیک‌ها و متخصصان این حوزه می‌توانند به شما مشاوره‌های تلفنی، آنلاین و حضوری ارائه دهند.

دارو درمانی برای اعتياد به پورن

درمان اعتیادهای رفتاری معمولاً شامل گفتگو‌درمانی و رفتاردرمانی است. اما اگر مشکلات دیگری مانند افسردگی یا OCD دارید، پزشک ممکن است دارو تجويز کند.

راهکارهایی ساده اما موثر برای ترک اعتیاد به فیلم پورن

شما ممکن است با کمک راهکارهای زیر بتوانید در جهت ترک اعتیاد به فیلم پورن گام بردارید: 

 • فيلم‌های پورن و لينك‌های آن را تماماً از دستگاه‌های الکترونیکی خود حذف کنید.
 • تمام پورنوهای حافظه ی دستگاه خود را پاك كنيد.
 • از شخص دیگری درخواست كنيد که نرم‌افزار ضد پورنو را بر روی دستگاه‌های الکترونیکی شما نصب کند و رمز ورود به آن را به شما ندهد.
 • برنامه‌ای مشخص براي خود داشته باشید و یک یا دو فعالیت جایگزین دیگر را انتخاب کنید که بتوانید هنگام انجام آن‌ها نيروي خود را تخليه كنيد، مثل بازي‌هاي كامپيوتري.
 • هنگامی که می‌خواهید فيلم پورن مشاهده کنید، به خود یادآوری کنید که چگونه زندگی شما را تحت تأثیر قرار داده است.
 • محرک‌ها را در نظر بگیرید و سعی کنید از آن‌ها دوري کنید.
 • با شخص دیگری كه به او اعتماد كافي داريد در مورد عادات خود به فيلم پورن صحبت كنيد تا در كنار شما باشد.
 • یک ژورنال برای ردیابی محدودیت‌ها، یادآوری‌ها و فعالیت‌های جایگزین تهيه کنید.
 • عاداتی را که ممکن است مشکل‌ساز تلقی شوند، بشناسید.
 • به کاهش یا از بین بردن رفتارهای ناخواسته بپردازيد.
 • بدانيد كه چه موقع بايد با یک متخصص بهداشت و روان صحبت کنید.
 • به کمپ ترک اعتیاد به پورن بپیوندید؛ بسیاری از افراد از طریق صحبت کردن با کسانی که تجربه‌ی شخصی در مورد این موضوع دارند، قوت قلب می‌گیرند.

برای اطلاع از گروه‌های پشتیبانی اعتیاد جنسی يا اعتياد به پورن با یکی از متخصصان روان‌شناس سامانه‌ی دکتر ساینا مشاوره‌ی تلفنی یا آنلاین داشته باشید و در مورد مضرات فيلم پورن اطلاعات بيش‌تري كسب كنيد.

برای دریافت مشاوره جنسی با روانشناس همین حالا کلیک کنید :

اگر به سلامت جسم و روان خودت و عزیزانت اهمیت میدی و دنبال مقالات به‌روز و آموزنده هستی، اگر میخوای کلی چیز جدید بگیری و جواب سوالاتو پیدا کنی، یادت نره به مجله سلامت دکتر ساینا سر بزنی!

نظرشما

نظر شما با موفقیت ثبت گردید. پس از تائید مدیر سیستم نمایش داده خواهد شد.