9 روش طلایی برای کاهش استرس

9 روش طلایی برای کاهش استرس

استرس می‌تواند کلیه‌ی جنبه‌های زندگی شما را تحت تأثیر قرار دهد و سلامت روانی و جسمانیتان را با خطر مواجه کند. شاید به نظر برسد نمی‌توان هیچ کاری جهت کاهش استرس انجام داد. اما مدیریت استرس به شما کمک می‌کند تا زندگی شادتر، سالم‌تر و مفیدتری داشته باشید. نکات زیر می‌تواند در رابطه با کنترل استرس، در محقق کردن این امر به شما کمک کند.

 آیا واقعاً داروی کاهش استرس مفید است؟

آیا واقعاً داروی کاهش استرس مفید است؟

هنگامی که شما استرس زیادی را تحمل می‌کنید، از شدت ترس قادر به انجام هیچ کاری نیستید و یا مثلا زمانی که یک شب از شدت نگرانی نتوانسته‌اید بخوابید، حاضرید هر کاری انجام خواهید تا تسکین پیدا کنید. شکی نیست که وقتی اضطراب ناتوان‌کننده باشد، مصرف داروی کاهش استرس می‌تواند مؤثر باشد. اما آیا داروها همیشه بهترین راهکار هستند؟

بهترین راه درمان استرس در زنان چیست؟

بهترین راه درمان استرس در زنان چیست؟

استرس پاسخ بدن به رویدادهای است که در زندگی روزمره رخ می‌دهد. همه‌ی افراد سطحی از استرس را تجربه می‌کنند. استرس می‌تواند مثبت باشد و در افراد باعث ایجاد انگیزه برای دستیابی به اهدافشان شود، اما در مواردی نیز می‌تواند منفی و مخرب باشد و تأثیر منفی در زندگی فرد داشته باشد. در ادامه قصد داریم به دلایل بروز استرس در زنان بپردازیم و روش‌های مختلف درمان آن را شرح دهیم.

علائم استرس | چگونه تشخیص دهیم استرس داریم؟

علائم استرس | چگونه تشخیص دهیم استرس داریم؟

اولین گام برای کنترل استرس، شناخت علائم آن است. اما تشخیص نشانه‌های استرس یا استرس عصبی ممکن است سخت‌تر از آنچه باشد که تصور می‌‌کنید. بسیاری از ما با استرس خو گرفته‌ایم و اغلب تا زمانی که دچار مشکلات جدی نشویم، متوجه نمی‌شویم که دچار استرس شده‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید تا با اصلی‌ترین علائم استرس آشنا شوید.

چرا باید درمان استرس کودکان را جدی گرفت؟

چرا باید درمان استرس کودکان را جدی گرفت؟

برای بسیاری از کودکان، زندگی تنها بازی و سرگرمی نیست و سرشار از استرس است و اغلب تحمل آن برای آن‌ها دشوار است. به عقیده روان‌شناسان اگر والدین استرس فرزند خود را جدی نگیرند، وضعیت او بدتر خواهد شد. در این مطلب با علائم استرس کودکان و روش‌های درمان آن آشنا خواهید شد و می توانید با پیش‌بینی شرایط استرس‌زا و آماده‌سازی فرزندتان برای مواجه با آن به او کمک کنید.

11 بلای بزرگ تأثیر استرس بر بدن | تاثیر استرس بر سلامتی را جدی بگیرید

11 بلای بزرگ تأثیر استرس بر بدن | تاثیر استرس بر سلامتی را جدی بگیرید

عوامل زیادی می‌تواند منجر به بروز استرس شود و عوارض استرس ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.اگر فردی قادر به شناسایی علائم استرس در خود باشد، می‌تواند با مدیریت و بهبود سلامت روان، به خود کمک کند. در ادامه قصد داریم به بررسی تأثیر استرس بر بدن انسان بپردازیم، عوارض استرس و فشار عصبی بر اجزای مختلف بدن را شرح داده و راهکارهایی جهت مدیریت و کنترل استرس ارائه دهیم.