• 0
  • 3
  • 12
آیا مصرف الکل باعث تشکیل سنگ کلیه میشود؟

آیا مصرف الکل باعث تشکیل سنگ کلیه میشود؟

سنگ کلیه را بسیاری از مردم با درد شدید و ناتوان کننده می شناسند. سنگ های کلیه در واقع بلور هایی هستند که از برخی مواد موجود در ادرار، رسوب می کنند. باوری در میان مردم وجود دارد که مصرف نوشیدنی های الکلی باعث تشکیل سنگ کلیه می شود. در این مقاله قصد داریم به این سوال که آیا مصرف و نوشیدن الکل باعث به وجود آمدن سنگ کلیه می شود؟ پاسخ دهیم.
علائم و راه های درمان سنگ کلیه

علائم و راه های درمان سنگ کلیه

یکی از دردناکترین بیماری های ممکن سنگ کلیه است. بعضی ها درد ناشی از دفع سنگ کلیه را با درد زایمان یکی می دانند. سنگ های مجاری ادراری در اثر تغلیض مواد معدنی و گاها آلی تشکیل می شود. در این مقاله دکتر مسعود نموی راجع به علائم و راه های درمان سنگ کلیه توضیح می دهد و به سوالاتی همچون: سنگ حالب یا میزنای چیست؟ چرا سنگ کلیه میگیریم؟ انواع سنگ کلیه از نظر اندازه، چند نوع سنگ کلیه وجود دارد؟ علائم دفع سنگ کلیه چیست؟ راه های پیشگیری از ابتلا به سنگ کلیه چیست؟ راه های درمان سنگ کلیه چیست؟ پاسخ خواهیم داد. همچنین می توانید در پایان راجع به سنگ کلیه مشاوره آنلاین پزشکی بگیرید.
ویژگی های تغذیه مناسب برای درمان کبد چرب

ویژگی های تغذیه مناسب برای درمان کبد چرب

رایج ترین درمان کبد چرب، اصلاح رژیم غذایی است. در این مقاله دکتر مسعود نموی راهکار هایی برای درمان کبد چرب از طریق اصلاح رژیم غذایی می دهد. در این مقاله به سوالاتی همچون چه غذاهایی برای درمان بیماری کبد چرب مفیدند؟ افراد مبتلا به کبد چرب چه ممنوعیت های غذایی دارند؟ آنتی اکسیدان ها جه نقشی در درمان کبد چرب دارند و ... پاسخ می دهد.
کبد چرب در کودکان، والدین چه کارهایی باید انجام دهند؟

کبد چرب در کودکان، والدین چه کارهایی باید انجام دهند؟

شایع ترین بیماری مربوط به کبد، کبد چرب است. این بیماری در بین مردم ایران به شدت رو به گسترش و شیوع است. متاسفانه کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این مقاله دکتر مسعود نموی اطلاعاتی راجع به شیوع کبد چرب در کودکان ارائه می کند. در این مقاله به سوالاتی همچون: آیا کبد چرب در کودکان هم اتفاق می افتد؟ عوامل به وجود آورنده کبد چرب در کودکان چیست؟ از کجا بفهمم فرزندم به کبد چرب مبتلا شده است؟ راه های درمان کبد چرب در کودکان چگونه است؟ بیماری استئاتوهپاتیت غیر الکلی چیست؟ و ... پاسخ می دهد.
انواع کبد چرب و علائم و عوارض آن ها

انواع کبد چرب و علائم و عوارض آن ها

کبد بزرگترین غده در بدن انسان است. این عضو نقش اساسی در فعالیت های بسیار مهم بدن مثل سوخت و ساز و تصفیه سموم خون را ایفا می کند. یکی از شایع ترین مشکلاتی که جامعه را درگیر خود کرده است کبد چرب است. عوامل زیادی به چرب شدن کبد منجر میشوند. در این مقاله دکتر مسعود نموی راجع به چیستی کبد چرب، عواملی که کبد را چرب میکند، راه های پیشگیری از کبد چرب و دیگر مسائل مربوط