• 1
  • 10
  • 15
آیا اضافه وزن (چاقی) باعث بروز سرطان تخمدان میشود؟

آیا اضافه وزن (چاقی) باعث بروز سرطان تخمدان میشود؟

در فضای مجازی مطالب بسیاری وجود دارد که از تاثیر اضافه وزن و چاقی بر سرطان تخمدان می گوید. اما آیا واقعا ارتباطی بین چاقی و سرطان تخمدان وجود دارد؟ در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد.
سرطان تخمدان چه تاثیری بر رابطه جنسی میگذارد؟

سرطان تخمدان چه تاثیری بر رابطه جنسی میگذارد؟

یکی از نگرانی های خانم هایی که به سرطان تخمدان مبتلا می شوند این است که این بیماری چه تاثیری بر فعالیت جنسی و میل جنسی شان می گذارد. در این مقاله قصد داریم به سوالات رایج در مورد تاثیر سرطان تخمدان بر عملکرد جنسی، پاسخ بدهیم. همچنین به پرسش هایی مثل: آیا زنانی که دچار سرطان تخمدان میشوند، میتوانند باز هم رابطه جنسی داشته باشد؟ زنانی که سرطان تخمدان دارند، با احساس خجالت و شرمندگی در رابطه جنسی چه کنند؟ آیا در دوران شیمی درمانی میتوان رابطه جنسی داشت؟ رابطه جنسی پس از جراحی در آوردن رحم و تخمدان چگونه است؟ و ... پاسخ داده ایم.
راه های تشخیص، درمان و پیشگیری از سرطان تخمدان

راه های تشخیص، درمان و پیشگیری از سرطان تخمدان

متاسفانه، آمار مبتلایان سرطان تخمدان در بانوان ایرانی در حال افزایش است. سرطان تخمدان بیماری خاموشی است یعنی در مراحل اولیه معمولا علائم آن مبهم و غیر قابل تشخیص هستند؛ در نتیجه ممکن است خانم ها توجهی به علائم اولیه نکنند. در این مقاله دکتر مریم حیدرزاده اطلاعات جامع و مفیدی راجع به این بیماری داده است. در این مقاله به پرسش هایی مثل: سرطان تخمدان چه علائمی دارد؟ چه عواملی باعث میشوند ریسک سرطان تخمدان افزایش یابد؟ راه پیشگیری از سرطان تخمدان چیست؟ چطور بفهمیم سرطان تخمدان گرفتیم؟ اسکرینینگ و استیجینگ در سرطان تخمدان یعنی چی؟ و ... پاسخ داده شده است.
اعتیاد به پورن در بانوان چگونه است؟

اعتیاد به پورن در بانوان چگونه است؟

وقتی راجع به اعتیاد به پورن صحبت می کنیم ناخودآگاه فکر می کنیم تنها آقایان مخاطب این گونه محتواها هستند. ولی واقعیت خلاف این قضیه را ثابت می کند. تماشای محتوای پورنوگرافی در سال های اخیر تا حد چشمگیری افزایش یافته است. برای بسیاری از افراد این سوالات مطرح است که آیا خانم ها هم به پورن اعتیاد پیدا میکنند؟ یا آیا اعتیاد به پورن فقط در آقایان رایج است؟ در این مقاله دکتر مریم وحید مقدم درباره چگونگی اعتیاد به پورن در خانم ها توضیحاتی ارائه خواهد داد.
پورن چه تاثیری بر مغز میگذارد؟

پورن چه تاثیری بر مغز میگذارد؟

اعتیاد به پورن در بسیاری از افراد تا حدی است که دیگر نسبت به شریک زندگیشان هیچ حسی ندارند و رابطه آن ها به سردی گراییده است. چرا آقایان یا خانم ها دیدن پورن را به داشتن رابطه واقعی با شریک خود ترجیح می دهند؟ در این مقاله دکتر فریبا امینی به این پرسش از منظر فعالیت هایی که در مغز اتفاق می افتد پاسخ می دهد و به طور مفصل توضیح میدهد که پورن با مغز چکار میکند