• 0
  • 3
  • 12
چرا پس از دفع سنگ کلیه کماکان سوزش احساس میکنیم؟

چرا پس از دفع سنگ کلیه کماکان سوزش احساس میکنیم؟

بسیار پیش می آید که پس از دفع سنگ کلیه، کماکان حس درد و سوزش احساس می کنیم. دردی که پس از دفع سنگ کلیه، در بیضه یا ناحیه تناسلی احساس می شود، درد راجعه یا ارجاعی نام دارد. این درد که از اعماق بدن در کلیه یا مجاری ادراری نشات می گیرد، به کشاله ران می زند. در این مقاله راجع به اینکه چرا پس از دفع سنگ کلیه کماکان سوزش و درد احساس میکنیم؟
راه های تشخیص و درمان سنگ کلیه در دوران بارداری

راه های تشخیص و درمان سنگ کلیه در دوران بارداری

سنگ کلیه می تواند وضعیتی بسیار دردناک باشد، به خصوص اگر باردار هستید. بارداری، احتمال تشکیل سنگ کلیه را افزایش نمی دهد ولی در این دوران تشخیص سنگ کلیه پیچیده تر بوده و روش های معمول درمان، به علت خطراتی که می تواند برای جنین داشته باشد دشوارتر است. در این مقاله راجع به راه های تشخیص و درمان سنگ کلیه در دوران بارداری توضیحاتی خواهیم داد و به دغدغه هایی همچون چه عواملی باعث تشکیل سنگ کلیه در بارداری میشوند؟ علائم و نشانه های سنگ کلیه در دوران بارداری چیست؟ سنگ کلیه در دوران بارداری چگونه تشخیص داده میشود؟ در چه صورت سنگ کلیه در بارداری باید درمان شود؟ راه های درمان سنگ کلیه در دوران بارداری چیست؟ راه های درمان طبیعی و طب سنتی سنگ کلیه بارداری پاسخ می دهیم.
اگزالات چیست و چه تاثیری بر سنگ کلیه و تیروئید دارد؟

اگزالات چیست و چه تاثیری بر سنگ کلیه و تیروئید دارد؟

یکی از عوامل اصلی تشکیل دهنده سنگ کلیه، مولکول هایی به نام اگزالات هستند. اگزالات ها مولکول های کوچکی هستند که توانایی تشکیل بلور دارند و در نواحی مختلف بدن از جمله غده تیروئید می توانند رسوب کنند. در این مقاله راجع به تاثیر اگزالات بالا بر سنگ کلیه و تیروئید توضیحاتی می دهیم و به دغدغه هایی همچون: ارتباط اگزالات و سنگ کلیه، چه عواملی منجر به بالا بودن اگزالات میشوند؟ چه بیماریهایی با اگزالات بالا ارتباط دارند؟ پاسخ خواهیم داد.
روش های درمان سنگ کلیه کودکان

روش های درمان سنگ کلیه کودکان

سنگ کلیه در کودکان زمانی اتفاق می افتد که مواد شیمیایی موجود در ادرار غلیظ می شود. این غلظت تا حدی زیاد می شود که تبدیل به بلور های جامد می شوند و سنگ کلیه شکل می گیرد. در این مقاله راجع به سنگ کلیه در کودکان توضیحاتی خواهیم داد و به دغدغه هایی همچون: فرزندم سنگ کلیه گرفته چکار کنم؟ راه های درمان سنگ کلیه کودکان، چجوری بفهمم فرزندم سنگ کلیه گرفته؟ پاسخ خواهیم داد. همچنین می توانید دغدغه های خود را راجع به سنگ کلیه در کودک تان به صورت مشاوره آنلاین پزشکی از پزشک متخصص داخلی بپرسید.
ممنوعیت های رژیم غذایی سنگ کلیه

ممنوعیت های رژیم غذایی سنگ کلیه

سنگ کلیه یک توده سخت از مواد معدنی و نمک است که در کلیه ها رسوب می کند. برخی غذا ها و نوشیدنی های حاوی مواد شیمیایی هستند که می توانند منجر به تشکیل این بلور های سخت شوند. سنگ هایی که در کلیه تشکیل می شوند انواع مختلفی دارند. در این مقاله توضیحاتی در مورد رژیم غذایی مناسب و ممنوعیت های غذایی افراد مبتلا به سنگ کلیه خواهیم داد و به دغدغه هایی همچون: ممنوعیت های غذایی افراد مبتلا به سنگ کلیه اگزالات کلسیم ، ممنوعیت های غذایی افراد مبتلا به سنگ کلیه اسید اوریک، ممنوعیت های غذایی سنگ کلیه سیستین پاسخ خواهیم داد. همچنین می توانید در خصوص رژیم غذایی مناسب سنگ کلیه مشاوره آنلاین بگیرید.