• 1
  • 10
  • 15
چگونه بفهمم کودکم مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است؟

چگونه بفهمم کودکم مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است؟

همانطور که در مطلب قبل توضیح دادیم، بچه ها در برملا کردن آسیبی که از جانب شخص دیگری بهشان رسیده پنهان کاری می کنند و با والدین و اطرافیان خود صحبت نمی کنند. این مقاله به بررسی رفتار و علائم رفتاری کودکان آسیب دیده می پردازد و به دغدغه هایی همچون کودک آزاری لمسی و غیر لمسی، علائمی که نشان میدهند کودک مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است، علائم فیزیکی هشدار دهنده سوء استفاده جنسی از کودکان، علائمی که نشان می دهند یک فرد ممکن است کودک آزار باشد پاسخ می دهد.
کودک آزاری چیست و چگونه باید با آن رفتار کرد؟

کودک آزاری چیست و چگونه باید با آن رفتار کرد؟

بر اساس پیمان نامه حقوق کودک، هر فرد زیر 18 سال کودک یا نوجوان محسوب می شود. کودک آزاری عبارت است از هرگونه بد رفتاری فیزیکی و عاطفی مثل: سو استفاده جنسی، غفلت از کودک، بی توجهی یا استثمار تجاری. در این مطلب به سوال هایی همچون کودک آزاری چیست؟، چرا افرادی کودک آزاری میکنند؟، علائم و نشانه های کودک آزاری در رفتار بچه ها چگونه است؟، عواقب کودک آزاری چیست؟، چرا کودکان آزاری که بهشان رسیده را مخفی نگه میدارند؟، با کودکی که آزار دیده چگونه رفتار کنیم؟ پاسخ می دهیم.
سرطان تخمدان در زنان جوان چه عواقبی دارد؟

سرطان تخمدان در زنان جوان چه عواقبی دارد؟

متاسفانه آمار مبتلایان به سرطان تخمدان در ایران در حال افزایش است. اکثر این عزیزان بالای 50 سال سن دارند ولی نمی توان گفت این بیماری تنها مختص زنان میانسال و سالمند است. این بیماری در بین جوانان نیز در حال شیوع است. پس از جراحی و برداشتن تخمدان ها عوارضی برای خانم به وجود می آید که در این مقاله به آن ها می پردازیم و به دغدغه هایی که برای بانوان پس از برداشتن تخمدان ها در جوانی رخ می دهد پاسخ می دهیم. در این مقاله به پرسش هایی از قبیل: یائسگی زودرس یا یائسگی جراحی پس از درمان سرطان تخمدان برای حل عوارض یائسگی زودرس چکاری می توان انجام داد؟ آیا پس از درمان سرطان تخمدان میتوان رابطه جنسی داشت؟ آیا پس از درمان سرطان تخمدان میتوان بچه دار شد؟ آیا پس از درمان سرطان تخمدان میتوان دوباره کار کرد؟ جواب می دهیم.
تاثیر درمان جایگزینی هورمون و هورمون درمانی بر سرطان تخمدان

تاثیر درمان جایگزینی هورمون و هورمون درمانی بر سرطان تخمدان

بسیاری از خانم ها به علل مختلف یا قصد انجام هورمون درمانی (Hormone Therapy) و جایگزینی هورمون (Hormone Replacement Therapy) را دارند یا در حال انجام آن ها هستند. جایگزینی هورمون یکی از عوامل به وجود آورنده سرطان تخمدان است. به همین خاطر برای خانم ها همیشه این دغدغه وجود دارد که جایگزینی هورمون استفاده کنم یا نه؟. در این مقاله راجع به تاثیر جایگزینی هورمون، داروهای هورمونی، هورمون درمانی و سرطان تخمدان صحبت می کنیم و به سوالاتی چون: درمان جایگزینی هورمونها چیست؟ درمان جایگزینی هورمونها چیست؟ آیا درمان جایگزینی هورمونها (HRT) را انجام دهم یا نه؟ نقش هورمون درمانی (Hormone Therapy) در پیشگیری یا درمان سرطان تخمدان چیست؟ پاسخ می دهیم.
راه های پیشگیری از ابتلا به سرطان تخمدان

راه های پیشگیری از ابتلا به سرطان تخمدان

در اکثر بانوان، یک یا چند نشانه از سرطان تخمدان وجود دارد. بیشتر این نشانه ها در عین حال که جدی نبوده ولی به میزان کمی احتمال بروز سرطان تخمدان را افزایش می دهند. برخی از راهکار های کاهش خطر سرطان تخمدان، تنها کمی احتمال ابتلا به این بیماری را پایین می آورند در حالی که برخی دیگر تاثیر گذاری بیشتری دارند. در این مقاله راجع به راه های پیشگیری از ابتلا به سرطان تخمدان صحبت خواهیم کرد.