• 1
  • 2
  • 5
سرطان تخمدان در زنان جوان چه عواقبی دارد؟

سرطان تخمدان در زنان جوان چه عواقبی دارد؟

متاسفانه آمار مبتلایان به سرطان تخمدان در ایران در حال افزایش است. اکثر این عزیزان بالای 50 سال سن دارند ولی نمی توان گفت این بیماری تنها مختص زنان میانسال و سالمند است. این بیماری در بین جوانان نیز در حال شیوع است. پس از جراحی و برداشتن تخمدان ها عوارضی برای خانم به وجود می آید که در این مقاله به آن ها می پردازیم و به دغدغه هایی که برای بانوان پس از برداشتن تخمدان ها در جوانی رخ می دهد پاسخ می دهیم. در این مقاله به پرسش هایی از قبیل: یائسگی زودرس یا یائسگی جراحی پس از درمان سرطان تخمدان برای حل عوارض یائسگی زودرس چکاری می توان انجام داد؟ آیا پس از درمان سرطان تخمدان میتوان رابطه جنسی داشت؟ آیا پس از درمان سرطان تخمدان میتوان بچه دار شد؟ آیا پس از درمان سرطان تخمدان میتوان دوباره کار کرد؟ جواب می دهیم.
تاثیر درمان جایگزینی هورمون و هورمون درمانی بر سرطان تخمدان

تاثیر درمان جایگزینی هورمون و هورمون درمانی بر سرطان تخمدان

بسیاری از خانم ها به علل مختلف یا قصد انجام هورمون درمانی (Hormone Therapy) و جایگزینی هورمون (Hormone Replacement Therapy) را دارند یا در حال انجام آن ها هستند. جایگزینی هورمون یکی از عوامل به وجود آورنده سرطان تخمدان است. به همین خاطر برای خانم ها همیشه این دغدغه وجود دارد که جایگزینی هورمون استفاده کنم یا نه؟. در این مقاله راجع به تاثیر جایگزینی هورمون، داروهای هورمونی، هورمون درمانی و سرطان تخمدان صحبت می کنیم و به سوالاتی چون: درمان جایگزینی هورمونها چیست؟ درمان جایگزینی هورمونها چیست؟ آیا درمان جایگزینی هورمونها (HRT) را انجام دهم یا نه؟ نقش هورمون درمانی (Hormone Therapy) در پیشگیری یا درمان سرطان تخمدان چیست؟ پاسخ می دهیم.
راه های پیشگیری از ابتلا به سرطان تخمدان

راه های پیشگیری از ابتلا به سرطان تخمدان

در اکثر بانوان، یک یا چند نشانه از سرطان تخمدان وجود دارد. بیشتر این نشانه ها در عین حال که جدی نبوده ولی به میزان کمی احتمال بروز سرطان تخمدان را افزایش می دهند. برخی از راهکار های کاهش خطر سرطان تخمدان، تنها کمی احتمال ابتلا به این بیماری را پایین می آورند در حالی که برخی دیگر تاثیر گذاری بیشتری دارند. در این مقاله راجع به راه های پیشگیری از ابتلا به سرطان تخمدان صحبت خواهیم کرد.
آیا اضافه وزن (چاقی) باعث بروز سرطان تخمدان میشود؟

آیا اضافه وزن (چاقی) باعث بروز سرطان تخمدان میشود؟

در فضای مجازی مطالب بسیاری وجود دارد که از تاثیر اضافه وزن و چاقی بر سرطان تخمدان می گوید. اما آیا واقعا ارتباطی بین چاقی و سرطان تخمدان وجود دارد؟ در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد.
سرطان تخمدان چه تاثیری بر رابطه جنسی میگذارد؟

سرطان تخمدان چه تاثیری بر رابطه جنسی میگذارد؟

یکی از نگرانی های خانم هایی که به سرطان تخمدان مبتلا می شوند این است که این بیماری چه تاثیری بر فعالیت جنسی و میل جنسی شان می گذارد. در این مقاله قصد داریم به سوالات رایج در مورد تاثیر سرطان تخمدان بر عملکرد جنسی، پاسخ بدهیم. همچنین به پرسش هایی مثل: آیا زنانی که دچار سرطان تخمدان میشوند، میتوانند باز هم رابطه جنسی داشته باشد؟ زنانی که سرطان تخمدان دارند، با احساس خجالت و شرمندگی در رابطه جنسی چه کنند؟ آیا در دوران شیمی درمانی میتوان رابطه جنسی داشت؟ رابطه جنسی پس از جراحی در آوردن رحم و تخمدان چگونه است؟ و ... پاسخ داده ایم.