• 2
  • 3
  • 3
ویژگی های تغذیه مناسب برای درمان کبد چرب

ویژگی های تغذیه مناسب برای درمان کبد چرب

رایج ترین درمان کبد چرب، اصلاح رژیم غذایی است. در این مقاله دکتر مسعود نموی راهکار هایی برای درمان کبد چرب از طریق اصلاح رژیم غذایی می دهد. در این مقاله به سوالاتی همچون چه غذاهایی برای درمان بیماری کبد چرب مفیدند؟ افراد مبتلا به کبد چرب چه ممنوعیت های غذایی دارند؟ آنتی اکسیدان ها جه نقشی در درمان کبد چرب دارند و ... پاسخ می دهد.
کبد چرب بارداری چیست و برای درمان آن چه کار هایی باید انجام داد؟

کبد چرب بارداری چیست و برای درمان آن چه کار هایی باید انجام داد؟

یکی از مدل های کبد چرب، کبد چرب بارداری است. کبد چرب بارداری (Acute Fatty Liver of Pregnancy) که به اختصار به آن AFLP می گویند، یک اختلال نسبتا نادر است که تنها در بارداری انسان رخ می دهد. در این مقاله دکتر جواد رضا باهوش راجع به کبد چرب بارداری توضیحاتی و به پرسش هایی مثل: کبد چرب بارداری چیست و چه کسانی در خطر ابتلا به آن هستند؟ مادر چه زمانی ممکن است به کبد چرب بارداری مبتلا شود؟ چه عواملی منجر به ابتلا کبد چرب بارداری می شوند؟ آیا کبد چرب بارداری بر کودک نیز تاثیر میگذارد؟ و سوال های دیگر پاسخ خواهد داد.
بهترین راه درمان کبد چرب الکلی چیست؟

بهترین راه درمان کبد چرب الکلی چیست؟

کبد چرب از رایج ترین بیماری هایی است که مردان و زنان ایرانی را درگیر خود کرده است. عوامل متعددی باعث چرب شدن کبد می شوند، یکی از مهم ترین عوامل چرب شدن کبد مصرف نوشیدنی های الکلی است. در صورت استفاده از نوشیدنی های الکلی احتمال مبتلا شدن شما به کبد چرب افزایش می یابد. این بیماری عواقب بسیار خطرناکی مثل سیروز کبدی الکلی را به دنبال دارد. در این مقاله دکتر جواد رضا باهوش راجع به تاثیر الکل بر چرب شدن کبد و عوامل، عوارض و بهترین راه درمان کبد چرب الکلی توضیحاتی داده است.
کبد چرب در کودکان، والدین چه کارهایی باید انجام دهند؟

کبد چرب در کودکان، والدین چه کارهایی باید انجام دهند؟

شایع ترین بیماری مربوط به کبد، کبد چرب است. این بیماری در بین مردم ایران به شدت رو به گسترش و شیوع است. متاسفانه کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در این مقاله دکتر مسعود نموی اطلاعاتی راجع به شیوع کبد چرب در کودکان ارائه می کند. در این مقاله به سوالاتی همچون: آیا کبد چرب در کودکان هم اتفاق می افتد؟ عوامل به وجود آورنده کبد چرب در کودکان چیست؟ از کجا بفهمم فرزندم به کبد چرب مبتلا شده است؟ راه های درمان کبد چرب در کودکان چگونه است؟ بیماری استئاتوهپاتیت غیر الکلی چیست؟ و ... پاسخ می دهد.
انواع کبد چرب و علائم و عوارض آن ها

انواع کبد چرب و علائم و عوارض آن ها

کبد بزرگترین غده در بدن انسان است. این عضو نقش اساسی در فعالیت های بسیار مهم بدن مثل سوخت و ساز و تصفیه سموم خون را ایفا می کند. یکی از شایع ترین مشکلاتی که جامعه را درگیر خود کرده است کبد چرب است. عوامل زیادی به چرب شدن کبد منجر میشوند. در این مقاله دکتر مسعود نموی راجع به چیستی کبد چرب، عواملی که کبد را چرب میکند، راه های پیشگیری از کبد چرب و دیگر مسائل مربوط