• 0
  • 3
  • 3
کودک آزاری چیست و چگونه باید با آن رفتار کرد؟

کودک آزاری چیست و چگونه باید با آن رفتار کرد؟

بر اساس پیمان نامه حقوق کودک، هر فرد زیر 18 سال کودک یا نوجوان محسوب می شود. کودک آزاری عبارت است از هرگونه بد رفتاری فیزیکی و عاطفی مثل: سو استفاده جنسی، غفلت از کودک، بی توجهی یا استثمار تجاری. در این مطلب به سوال هایی همچون کودک آزاری چیست؟، چرا افرادی کودک آزاری میکنند؟، علائم و نشانه های کودک آزاری در رفتار بچه ها چگونه است؟، عواقب کودک آزاری چیست؟، چرا کودکان آزاری که بهشان رسیده را مخفی نگه میدارند؟، با کودکی که آزار دیده چگونه رفتار کنیم؟ پاسخ می دهیم.
اعتیاد به پورن در بانوان چگونه است؟

اعتیاد به پورن در بانوان چگونه است؟

وقتی راجع به اعتیاد به پورن صحبت می کنیم ناخودآگاه فکر می کنیم تنها آقایان مخاطب این گونه محتواها هستند. ولی واقعیت خلاف این قضیه را ثابت می کند. تماشای محتوای پورنوگرافی در سال های اخیر تا حد چشمگیری افزایش یافته است. برای بسیاری از افراد این سوالات مطرح است که آیا خانم ها هم به پورن اعتیاد پیدا میکنند؟ یا آیا اعتیاد به پورن فقط در آقایان رایج است؟ در این مقاله دکتر مریم وحید مقدم درباره چگونگی اعتیاد به پورن در خانم ها توضیحاتی ارائه خواهد داد.
پورن چه تاثیری بر مغز میگذارد؟

پورن چه تاثیری بر مغز میگذارد؟

اعتیاد به پورن در بسیاری از افراد تا حدی است که دیگر نسبت به شریک زندگیشان هیچ حسی ندارند و رابطه آن ها به سردی گراییده است. چرا آقایان یا خانم ها دیدن پورن را به داشتن رابطه واقعی با شریک خود ترجیح می دهند؟ در این مقاله دکتر فریبا امینی به این پرسش از منظر فعالیت هایی که در مغز اتفاق می افتد پاسخ می دهد و به طور مفصل توضیح میدهد که پورن با مغز چکار میکند
پورن چه تاثیری بر کودکان و نوجوانان میگذارد؟

پورن چه تاثیری بر کودکان و نوجوانان میگذارد؟

تحقیقات نشان می دهند قرار گیری زود هنگام در معرض پورن، عواقبی برای کودک و نوجوان به دنبال دارد. با فراگیر شدن اینترنت و شبکه های اجتماعی و دسترسی ساده به دستگاه های هوشمند فرزندانمان در خطر مواجهه با محتوای پورنوگرافی هستند. چگونگی برخورد با این مسئله دغدغه بسیاری از والدین است. در این مقاله دکتر مریم وحید مقدم توضیحاتی راجع به تاثیرات پورن بر کودکان و نوجوانان میدهد. همچنین به سوالاتی همچون چرا پورن در بین جوانان فراگیر شده است؟ فرزندم پورن میبیند چه کار کنم؟ و ... پاسخ خواهد داد
چگونه با فرزندمان که در سن بلوغ است رفتار کنیم؟

چگونه با فرزندمان که در سن بلوغ است رفتار کنیم؟

یکی از بحرانی ترین و حساس ترین بازه های زمانی عمر هر شخص، سن بلوغ است. در این سن تغییرات اساسی و ریشه ای چه از لحاظ جسمی چه از لحاظ روحی در فرزندانمان رخ میدهد. اکثر والدین اطلاعات دقیقی از چیستی و ماهیت سن بلوغ ندارند. این عدم آگاهی باعث میشود والدین فرزندانشان را درک نکرده. خانم دکتر مریم وحید مقدم توضیحات کاملی راجع به بلوغ میدهد. در این مقاله به دغدغه هایی مثل: بلوغ نوجوانی چیست؟ علائم روانی و جسمی بلوغ نوجوانی، بلوغ زودرس و دیررس، و مهم تر از همه با فرزندمان در دوران بلوغ چگونه رفتار کنیم؟