سوابق تحصیلی

فوق تخصص غدد از آمریکا ENDOCRINOLOGIST فارغ التحصیل از دانشگاه UCLA در لوس آنجلس کالیفرنیا در سال 1994 میلادی

سوابق علمی

بلافاصله پس از اتمام فلوشيپ غدد مشغول تدريس در دانشکده پزشکي دانشگاه UCLA شدم و همچنين مشغول طبابت در مطب خصوصي خود در محوطه دانشگاهي UCLA MEDICAL PLAZA و همچنين در شهر Glendale کاليفرنيا شدم.
در آنزمان مقالات متعددي در مورد بيماري هاي قند و تيروييد به زبان فارسي در مجله ژورنال پزشکي لس آنجلس به چاپ رساندم و همچنين يک ويديوي يکساعته در مورد بيماري قند به زبان فارسي بوجود آوردم که در آن نه تنها انواع بيماري قند و نحوه تشخيص و درمان آنها را مورد بحث و گفتگو قرار دادم ، بلکه انواع انسولين ها و نحوه صحيح تزريق زير جلدي آنها را نيز عملا نشان دادم.
در تاريخ 1998 ميلادي يعني چهار سال پس از فارغ التحصيلي در رشته فوق تخصصي غدد مترشحه داخلي يا ENDOCRINOLOGY به مقام ASSISTANT CLINICAL PROFESSOR OF MEDICINE AT UCLA SCHOOL OF MEDICINE يعني به درجه استاديار ي دانشکده پزشکي دانشگاه UCLA نائل شدم. پس از آن جوايز و تقدير نامه هاي متعددي براي نحوه تدريس خودم به دست آوردم.
همچنين سخنراني هاي متعددي در مورد بيماري قند و درمانهاي جديد آن در بيمارستانهاي دانشگاهي و غير دانشگاهي در کاليفرنيا داشتم.
فعاليت ديگر من در زمينه تشخيص زودرس و درمان سريع و قاطع سرطانهاي تيروييد بود که موارد موفقيت آميز بسياري در مورد درمان کامل و ريشه کن کردن سرطان تيروييد داشتم.
اکنون هم با نمونه برداري از توده هاي تيروييد و يا تکنيک FNA of Thyroid Nodules سرطانهاي تيروييد را تشخيص ميدهم و بلافاصله درمان آنها را شروع ميکنم. ضمنا دکتراي پزشکي خود را پس از نوشتن پايان نامه (تز دکترا) در مورد "سردرد ميگرن و درمان آن" از دانشگاه تهران در سال 1360 به دست آوردم و از آن زمان مشغول طبابت بودم. يعني حدود 37 سال سابقه طبابت و ادامه تحصيل و آموزش و تحقيق و تدريس پزشکي را دارم.
دوران 3 ساله انترني و رزيدنسي رشته داخلي يا INTERNAL MEDICINE را در بيمارستان Englewood Medical Center در شهر Englewood در ايالت نيو جرسي آمريکا که بک بيمارستان دانشگاهي وابسته به دانشکده پزشکي دانشگاه Mount Sinai of New York بود طي کردم و در سال 1992 ميلادي با عنوان متخصص داخلي Internist فارغالتحصيل شدم. سپس، بلافاصله سال اول فوق تخصصي غدد مترشحه داخلي يا Endocrinology Fellowship را در دانشگاه Emory University در شهر آتلانتا ور ايالت جورجيا در آمريکا آغاز کردم. دانشگاه Emory يکي از دانشگاه هاي شرکت کننده در مطالعه معروف و تاريخي Diabetes Complications and Control Trial
يا DCCT بود که نتايج آن در سال 1992 ميلادي در مجله معتبر پزشکي New England Journal of Medicine به چاپ رسيد و براي اولين بار اهميت کنترل دقيق بيماري قند و اثر آن در ميزان کاهش عوارض بيماري قند به اطلاع جهانيان رسيد. بدينترتيب که براي اولين بار اهميت تست جديدي به نام همو گلوبين اي وآن سي Hb A1c که توسط يک محقق ايراني بنام پروفسور رهبر در لس آنجلس کاليفرنيا کشف شده بود بعنوان يک نمودار يا Marker در مورد ميزان کنترل قند بيماران قندي نوع اول که نياز به تزريق روزانه انسولين داشتند، مطرح شد.
نتايج آن مطالعه تاريخي ده ساله بطور خلاصه نشان داد که چنانچه Hb A1c =6% بشود عوارض مهم بيماري قند که عبارتند از:
1) Retinopathy يا گرفتاري شبکيه چشم
2) Nephropathy يا گرفتاري کليه
3) Neuropathy
يا گرفتاري اعصاب محيطي
بين 60 تا70 درصد کاهش مي يابند.
اين نتايج براي اولين بار در تاريخ پزشکي جهان اهميت کنترل دقيق و شديد بيماري قند را با تزريقات متعدد و روزانه انسولين و با انجام تست خون Hb A1c هر 3 ماه يکبار با هدف رسيدن به Hb A1c =6% متذکر شد.
البته در اين مطالعه خطر پايين افتادن قند خون در اثر کنترل شديد بيماري قند را نيز نشان داده بود که ميتواند در بيماران قندي فاجعه آميز شود. مطالعات سالهاي بعد نيز نشان دادند که بخصوص در مورد سالمندان بالاي 70 سال لازم نيست که کنترل قند را تا حد 6% = Hb A1c شدت داد و ريسک پايين افتادن قند خون و سکته قلبي در اثر استرس ناشي از Hypoglycemia يا کاهش قند خون را براي بيمار سالمند و يا هر بيمار قندي در هر سني با سابقه بيماري قلبي عروقي يا Coronary Artery Disease يا CAD بوجود آورد.
از اين رو طبق توصيه انجمن ديابت آمريکا ADA هدف کنترل خوب بيماري قند در سالمندان بالاي 80 سال: هموگلوبين اي وآن سي کمتر از 8% ميباشد و در جوانتر ها کمتر از 7% .

عضویت در انجمن‌ها و اتحادیه‌ها

بیمه های طرف قرارداد

آدرس:

تهران

تلفن تماس:

روزهای حضور در محل کار:

دریافت نوبت
  • >
  • آذر 1399
  • <