اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

دکتر مجید تلافی نوغانی
سلام، در مورد تنکابوی هندی،همیشه بهار کوهی سوالی دارید؟
تنکابوی هندی،همیشه بهار کوهی

تنکابوی هندی،همیشه بهار کوهی

arnica

همیشه بهار کوهی – تنباکوی کوهی با نام علمی Arnica montana از تیره Asteraceae می باشد. گیاهی علفی و چند ساله. ارتفاع گیاه در حدود 30 تا 60 سانتیمتر. برگها سبز روشن، دندانه‌دار و گاهی وجود کرک روی سطح بالایی. برگهای پایینی تخم مرغی با نوک گرد. برگهای بالایی کوچکتر، نیزه ای شکل و متقابل. ساقه گل‌دهنده گرد و کرکدار و در انتها دارای 1 تا 3 گل مجزا. ریزوم قهوه‌‌ای، استوانه‌ای با ریشه‌چه‌های ترد و نازک در سطح زیرین. گلها زرد رنگ به قطر 3 تا 5 سانتیمتر. میوه‌ها فندقه با کرک های زبر. نیاز اکولوژیکی بومی مناطق معتدل است.

تکثیر:

•تقسیم ریشه (ریزوم) •قلمه •بذر (زیوایی کم)

•این گیاه از طریق کشت درون شیشه ای نیز با موفقیت تکثیر شده است. آفات و بیماری ها:تاکنون، تنها بیماری قارچی پوسیدگی طوقه که عامل آنCylindrocarpon sp. می‌باشد مشاهده شده است. بخش های مورد استفاده:

•ریشه ها

•گل های خشک شده گل ها دارای آرنیسین (Arnicin) بیشتری نسبت به ریشه ها هستند ولی تانن ندارند. برداشت:هنوز در بیشتر مناطق برداشت از رویشگاه های طبیعی صورت می گیرد. •در فصل تابستان

•گلها در زمان تمام گل وقتی به طور کامل باز شده

•ریشه ها در فصل پاییز پس از خشک شدن اندام هوایی

فواید تنکابوی هندی،همیشه بهار کوهی
همه قسمتهای گیاه ارزش دارویی دارد. البته بیشتر مواقع گل این گیاه را جمع آوری می کنند، ولی در برخی موارد ریزوم آن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. گل آن باید بدون نهنج و براکته های زیر گل چیده شود و فقط گل های لوله ای و راست را جمع می کنند. ریزوم ها را پس از بیرون آوردن از خاک و تمیز و به سرعت خشک می کنند. گلها اسانس روغنی، کاروتنوئید، عصاره تلخ، آرنیسین(1)، ساپونین، آرنیدیول(2)، استرول(3)، ایزوکرستن(4)، آستراگالل(۵) دارند. ریزوم این گیاه بیشتر حاوی تانن ها، 3/6 درصد اسانس روغنی و رزین است. هر دو قسمت اثر محرکه دارند و حتی تحریکات شدید مخاط گاستریک روده ای را باعث می شوند و اثر محرک شدیدی روی کلیه ها دارند. این گیاه همچنین دارای اثرات مفیدی روی جریان خون و فعالیت های قلبی است، البته به شرط آنکه مقدار مصرف را پزشک تعیین کرده باشد. خصوصأ عصاره الکلی این گیاه یعنی تنطور آن زیاد مورد مصرف قرار می گیرد. از این تنطور به عنوان ضدعفونی کننده و التیام دهنده مناسب استفاده می شود. از جوشانده یا دم کرده آن در ترکیبات غرغره ها، حمام ها و پانسمان ها استفاده می شود.
مطمئنید با مصرف تنکابوی هندی،همیشه بهار کوهی مشکلتون درمان میشه؟

سلام ،دکتر نفیسه برهانی پزشک عمومی هستم،
میتوانید همین الان سوالتونو بصورت چت یا تلفنی از من بپرسید و با هم گفتگو کنیم .

شروع گفتگو با من
دکتر نفیسه برهانی

مضرات استفاه از تنکابوی هندی،همیشه بهار کوهی

در برخی افراد سبب التهاب پوست می شود. مصرف داخلی سبب افزایش فشار خون شود.

طریقه مصرف تنکابوی هندی،همیشه بهار کوهی

اثرات درمانی: ضدالتهاب - بهبود زخم - درمان کبودی و دررفتگی مفاصل - روماتیسم - درمان التهاب پوست و سیاهرگها .درمان به روش هومیوپاتی که تحریک سیستم ایمنی بدن می باشد.

ترکیبات تنکابوی هندی،همیشه بهار کوهی

ترکیبات: •لاکتون های سزکوئی ترپن •فلاونوئیدها •اسانس •¡موسیلاژ •پلی ساکاریدها و •تانن ها اثرات ضددرد و ضدالتهاب آن در ارتباط با ماده هلنالین (Helenalin) و دی‌هیدروهلنالین (Dihydrohelenalin) می باشد.

کاربران این گیاهان را بیشتر دیده اند
دمنوش پونه کوهی و آویشن

دمنوش پونه کوهی و آویشن

پونه کوهی گیاهی معطر از خانواده نعناعیان است که با نام‌های آویشن کوهی و فودنج جبلی نیز شناخته می‌شود. پونه کوهی گیاهی است که بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر رشد می‌کند و برگ‌ها متقابل، از نظر اندازه متغیر و در پایین بسیار بزرگ‌تر است. اما هرچه به‌طرف رأس گیاه می‌رود کوچکتر شده و به شکل تخم مرغی یا بیضوی درمی‌آید. حاشیه برگ‌ها صاف یا کنگره‌ای است. گلها به ‌طول ۴ ـ ۷ میلی‌متر به‌رنگ صورتی یا سرخ به شکل‌خوشة افشان روی شاخه‌ها قرار دارد. زمان گل دادن بین تیر تا شهریور است. تمام ‌قسمت‌های گیاه بوی مطبوع معطری شبیه آویشن دارد.

دمنوش دارچین و زنجبیل

دمنوش دارچین و زنجبیل

دم‌نوش زنجبیل نوشیدنی گرمِ تند
زنجـبیل یا زنجفیل یک گیاه خوراکی، ادویه و گیاه دارویی است. زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه‌های بنفش بدست می‌آید. اگرچه معمولاً از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می‌شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که «ریزوم» نام دارد.

دمنوش برگ درخت به

دمنوش برگ درخت به

به درخت کوچکی است که پوست ساقه و تنه آن قهو های بوده ، برگهای آن پوشیده از کرک و صاف است . گلهای آن درشت ، برنگ سفید و یا صورتی و دارای پنج گلبرگ می باشد . میوه رسیده زردرنگ ، گرد و یا بشکل گلابی است و در سطح آن پوشیده از کرک بوده و دریا طعمی مطبوع ، شیرین و یا کمی ترش است .

دم آلبالو

دم آلبالو

دم آلبالو عبارت از دم میوه هائی است که باریک و کشیده و بصورت دو شاخه ، برنگ قهوه ای روشن دیده میشود . این قطعات متعلق به در خت آلبا لو با نام علمی:Cerasus vulgaris Mill. ازتیره گلسرخ است (Rosaceae) است . آلبالو درختی است زیبا که در اغلب نقاط ایران کشت می گردد . گلهای سفید و زببای آن قبل از باز شدن برگها روی درخت ظاهر میگردد و ظاهری بسیار زیبا در بهار ایجاد می نماید .
میوه های کاملا مدور و قرمز رنگ، برگهای دندانه دار و سا قه های قرمز رنگ که پوسته پوسته می گردد از مشخصات ابن درخت است .

جو قاسم

جو قاسم

Neted Saffron غده های کروی , پوشیده از شبکه ای فیبری به رنگ قهوه ای روشن بدون بو با طعم تند است که از غده های زیرزمینی گیاه جو قاسم با نام علمی:‍Crocus Haussknechtii Boiss.از تیره زنبق (Iridaceae ) بدست می آید که نوعی زعفران صحرایی بومی ایران است .9 تا 14 برگ کشیده و باریک آن درزمستان و بهار ظاهر میگردند . گلهای آن از سفید تا آبی پررنگ مشاهده می گردد و وجود خامه منقسم به سه شاخه قرمز و روشن علامت مشخصه است .