اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

دکتر عباس انصاری
سلام، در مورد فوفل سوالی دارید؟
فوفل

فوفل

درختى است زیبا،بلند شبیه نخل.تنهء آن باریک و دراز و برگهاى آن پهن بزرگ،مرکب پرى و مجتمع به‌طور گروهى در انتهاى ساقه درخت ظاهر مى‌شود.از میوهء آن‌مادهء uohcaC به دست مى‌آورند.کاشو مادهء قابض مقوى معده و محرّک است که ازچوب یک نوع آکاسیا به نام‌ uhcetac aicacA نیز گرفته مى‌شود که در سایر جلدهاى‌این کتاب شرح آن زیر عنوان کاد هندى آمده است. میوهء فوفل در ابعاد یک تخم مرغ مى‌باشد،مادام که نارس است رنگ پوست‌خارجى آن سفید ولى پس از رسیدن،رنگ آن زرد نارنجى مى‌شود.

فواید فوفل

1. داروی ضد کرم است.
2. در گذشته جهت درمان کرم‌های نواری ۳۰ گرم آرد دانه این گیاه را جوشانده به صورت تنقیه استفاده می کردند، در پزشکی امروز روش تنقیه ممنوع می‌باشد.
3. فوفل به هضم غذا کمک می‌کند.
4. ضد مالاریا و تب‌های نوبه‌ای است.
5. ضد سرفه است.
6. قاعده‌آور می‌باشد، خانم‌های حامله از خوردن آن خودداری کنند.
7. جهت معالجه استسقاء و آفتاب‌زدگی از پوست میوه این گیاه می‌توان استفاده کرد.
8. جهت دیفتری اسانس برگ‌های این گیاه را به صورت بخور و غرغره می‌توان استفاده کرد.
9. جهت سستی اعصاب از این گیاه می‌توان استفاده کرد.
10. جهت رفع جوش‌های دهان که در اثر گرمی می‌باشد از دمکرده این گیاه مزمزه شود.
11. مزمزه کردن دمکرده آن باعث تقویت لثه و جلوگیری از خونریزی آن می‌شود.
12. جهت یبوست ۸ گرم از دانه سرخ رنگ این گیاه میل شود.
13. تقویت کننده معده می‌باشد.
14. اشخاصی که سنگ کلیه و مثانه دارند از خوردن این گیاه خودداری کنند.
15. جویدن فوفل برای خوشبوکردن دهان مؤثر است.
16. مصرف این گیاه باید تحت نظر پزشک باشد.
17. مصرف فوفل برای سینه و صدا مضر است بهتر است همراه کتیرا میل شود.

مطمئنید با مصرف فوفل مشکلتون درمان میشه؟

سلام ،دکتر پریا تبریزی پزشک عمومی هستم،
میتوانید همین الان سوالتونو بصورت چت یا تلفنی از من بپرسید و با هم گفتگو کنیم .

شروع گفتگو با من
دکتر پریا تبریزی

مضرات استفاه از فوفل

طریقه مصرف فوفل

ترکیبات فوفل

گیاهان دارویی پیشنهادی برای شما
فوفل

فوفل

ثمر درختی است که در هند و بنکاله به هم می‌رسد و درخت آن باریک و بلند تا به ده بیست زرع دست و به قطر یک شبر تا دو شبر و بر سر آن شاخه‌ها رسته شبیه به شاخه‌های نارجیل و نخل و از آن کوتاه‌تر و برگ‌های آن نیز شبیه به آن و لیکن کوچک‌تر و باریک‌تر و ثمر آن در خوشه مانند خوشۀ خرما و کوچک‌تر از آن و چهار نوع می‌باشد.

کاربران این گیاهان را بیشتر دیده اند
دمنوش پونه کوهی و آویشن

دمنوش پونه کوهی و آویشن

پونه کوهی گیاهی معطر از خانواده نعناعیان است که با نام‌های آویشن کوهی و فودنج جبلی نیز شناخته می‌شود. پونه کوهی گیاهی است که بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر رشد می‌کند و برگ‌ها متقابل، از نظر اندازه متغیر و در پایین بسیار بزرگ‌تر است. اما هرچه به‌طرف رأس گیاه می‌رود کوچکتر شده و به شکل تخم مرغی یا بیضوی درمی‌آید. حاشیه برگ‌ها صاف یا کنگره‌ای است. گلها به ‌طول ۴ ـ ۷ میلی‌متر به‌رنگ صورتی یا سرخ به شکل‌خوشة افشان روی شاخه‌ها قرار دارد. زمان گل دادن بین تیر تا شهریور است. تمام ‌قسمت‌های گیاه بوی مطبوع معطری شبیه آویشن دارد.

دمنوش دارچین و زنجبیل

دمنوش دارچین و زنجبیل

دم‌نوش زنجبیل نوشیدنی گرمِ تند
زنجـبیل یا زنجفیل یک گیاه خوراکی، ادویه و گیاه دارویی است. زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه‌های بنفش بدست می‌آید. اگرچه معمولاً از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می‌شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که «ریزوم» نام دارد.

دمنوش برگ درخت به

دمنوش برگ درخت به

به درخت کوچکی است که پوست ساقه و تنه آن قهو های بوده ، برگهای آن پوشیده از کرک و صاف است . گلهای آن درشت ، برنگ سفید و یا صورتی و دارای پنج گلبرگ می باشد . میوه رسیده زردرنگ ، گرد و یا بشکل گلابی است و در سطح آن پوشیده از کرک بوده و دریا طعمی مطبوع ، شیرین و یا کمی ترش است .

دم آلبالو

دم آلبالو

دم آلبالو عبارت از دم میوه هائی است که باریک و کشیده و بصورت دو شاخه ، برنگ قهوه ای روشن دیده میشود . این قطعات متعلق به در خت آلبا لو با نام علمی:Cerasus vulgaris Mill. ازتیره گلسرخ است (Rosaceae) است . آلبالو درختی است زیبا که در اغلب نقاط ایران کشت می گردد . گلهای سفید و زببای آن قبل از باز شدن برگها روی درخت ظاهر میگردد و ظاهری بسیار زیبا در بهار ایجاد می نماید .
میوه های کاملا مدور و قرمز رنگ، برگهای دندانه دار و سا قه های قرمز رنگ که پوسته پوسته می گردد از مشخصات ابن درخت است .

جو قاسم

جو قاسم

Neted Saffron غده های کروی , پوشیده از شبکه ای فیبری به رنگ قهوه ای روشن بدون بو با طعم تند است که از غده های زیرزمینی گیاه جو قاسم با نام علمی:‍Crocus Haussknechtii Boiss.از تیره زنبق (Iridaceae ) بدست می آید که نوعی زعفران صحرایی بومی ایران است .9 تا 14 برگ کشیده و باریک آن درزمستان و بهار ظاهر میگردند . گلهای آن از سفید تا آبی پررنگ مشاهده می گردد و وجود خامه منقسم به سه شاخه قرمز و روشن علامت مشخصه است .