اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

دکتر مریم نیک خواجویی
سلام، در مورد شربت جالینوسی (سکنجبین بهی یا سفرجلی) سوالی دارید؟
 شربت جالینوسی (سکنجبین بهی یا سفرجلی)

شربت جالینوسی (سکنجبین بهی یا سفرجلی)

شکل دارویی مایع با پایه سکنجبین استاندارد که محتوی عصاره های میوه به و ریزوم زنجبیل می باشد. ساخت دارو منسوب به جالینوس است علی الخصوص که اضافه کردن زنجبیل برای ارتقای اثرات گوارشی دارو از جانب بسیاری از حکیمان بزرگ چون حکیم ارزانی و عقیلی به جالینوس نسبت داده شده است. انواع فرمولاسیون های مشابه با کاربردهای اختصاصی تر از این دارو در کتب طب سنتی ذکر گردیده است. تهیه و ساخت این فرآورده بر عهده متخصصین داروسازی سنتی و کارخانه های معتبر بوده و هرگز به ساخت آن توسط افراد عادی توصیه نمی‏شود چرا که هرگونه تغییر و خطا می تواند خطر آفرین باشد.  

فواید شربت جالینوسی (سکنجبین بهی یا سفرجلی)

 معده و جگر را قوت دهد و جهت قلت استمراء(هضم غذا) که با عطش شدید بود سود دهد و آروغ بدبو دفع کند و اشتها آرد و طعام بگوارد و حرارت معده و حرقت آن را فرو نشاند و سده جگر بگشاید و ناقهان را که تخلف در هضم داشته باشند، نفع تمام رساند.
جالینوس ضمان کرده که سکنجبین سفرجلی که قدری زنجبیل در آن آمیزند، جمیع علت های معده را که سخت گرم نباشد سود دارد

مطمئنید با مصرف شربت جالینوسی (سکنجبین بهی یا سفرجلی) مشکلتون درمان میشه؟

سلام ،دکتر پریا تبریزی پزشک عمومی هستم،
میتوانید همین الان سوالتونو بصورت چت یا تلفنی از من بپرسید و با هم گفتگو کنیم .

شروع گفتگو با من
دکتر پریا تبریزی

مضرات استفاه از شربت جالینوسی (سکنجبین بهی یا سفرجلی)

با وجود اندیکاسیون در برخی افراد گرمی و تحریک گوارشی ایجاد می شود.
توصیه: همراه با آب سرد یا عرق کاسنی میل شود.
در زخم های فعال گوارشی توصیه به مصرف نمی شود مگر با اصلاح فرمولاسیون.
به همراه داروهای ضد انعقاد خون مثل وارفارین، هپارین، کلوپیدوگرل،تیکلوپیدین و آسپرین منع مصرف دارد.

طریقه مصرف شربت جالینوسی (سکنجبین بهی یا سفرجلی)

ترکیبات شربت جالینوسی (سکنجبین بهی یا سفرجلی)

کاربران این گیاهان را بیشتر دیده اند
دمنوش پونه کوهی و آویشن

دمنوش پونه کوهی و آویشن

پونه کوهی گیاهی معطر از خانواده نعناعیان است که با نام‌های آویشن کوهی و فودنج جبلی نیز شناخته می‌شود. پونه کوهی گیاهی است که بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر رشد می‌کند و برگ‌ها متقابل، از نظر اندازه متغیر و در پایین بسیار بزرگ‌تر است. اما هرچه به‌طرف رأس گیاه می‌رود کوچکتر شده و به شکل تخم مرغی یا بیضوی درمی‌آید. حاشیه برگ‌ها صاف یا کنگره‌ای است. گلها به ‌طول ۴ ـ ۷ میلی‌متر به‌رنگ صورتی یا سرخ به شکل‌خوشة افشان روی شاخه‌ها قرار دارد. زمان گل دادن بین تیر تا شهریور است. تمام ‌قسمت‌های گیاه بوی مطبوع معطری شبیه آویشن دارد.

دمنوش دارچین و زنجبیل

دمنوش دارچین و زنجبیل

دم‌نوش زنجبیل نوشیدنی گرمِ تند
زنجـبیل یا زنجفیل یک گیاه خوراکی، ادویه و گیاه دارویی است. زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه‌های بنفش بدست می‌آید. اگرچه معمولاً از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می‌شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که «ریزوم» نام دارد.

دمنوش برگ درخت به

دمنوش برگ درخت به

به درخت کوچکی است که پوست ساقه و تنه آن قهو های بوده ، برگهای آن پوشیده از کرک و صاف است . گلهای آن درشت ، برنگ سفید و یا صورتی و دارای پنج گلبرگ می باشد . میوه رسیده زردرنگ ، گرد و یا بشکل گلابی است و در سطح آن پوشیده از کرک بوده و دریا طعمی مطبوع ، شیرین و یا کمی ترش است .

دم آلبالو

دم آلبالو

دم آلبالو عبارت از دم میوه هائی است که باریک و کشیده و بصورت دو شاخه ، برنگ قهوه ای روشن دیده میشود . این قطعات متعلق به در خت آلبا لو با نام علمی:Cerasus vulgaris Mill. ازتیره گلسرخ است (Rosaceae) است . آلبالو درختی است زیبا که در اغلب نقاط ایران کشت می گردد . گلهای سفید و زببای آن قبل از باز شدن برگها روی درخت ظاهر میگردد و ظاهری بسیار زیبا در بهار ایجاد می نماید .
میوه های کاملا مدور و قرمز رنگ، برگهای دندانه دار و سا قه های قرمز رنگ که پوسته پوسته می گردد از مشخصات ابن درخت است .

جو قاسم

جو قاسم

Neted Saffron غده های کروی , پوشیده از شبکه ای فیبری به رنگ قهوه ای روشن بدون بو با طعم تند است که از غده های زیرزمینی گیاه جو قاسم با نام علمی:‍Crocus Haussknechtii Boiss.از تیره زنبق (Iridaceae ) بدست می آید که نوعی زعفران صحرایی بومی ایران است .9 تا 14 برگ کشیده و باریک آن درزمستان و بهار ظاهر میگردند . گلهای آن از سفید تا آبی پررنگ مشاهده می گردد و وجود خامه منقسم به سه شاخه قرمز و روشن علامت مشخصه است .