اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

دکتر مریم نیک خواجویی
سلام، در مورد خلنگ،علف جارو سوالی دارید؟
خلنگ،علف جارو

خلنگ،علف جارو

erica

گیاهی است بوته ای ومنشعب که انشعابات کوچک وپیج خورده وبرگ های بسیارظریفی دارد.این برگ هاهمپوشان بوده به صورت متقابل ویامتناوب می باشند.پهنک این برگ هاسه گوش بوده ودمبرگ ندارند.گل هادرون سنبله های برگ داروبراکته های قاعده ای قراردارند.کاسه ی گل کوچک,جام گل دارای گل برگ های صورتی وتخمدان4حجره ای است وهرحجره حاوی یک دانه می باشد.

فواید خلنگ،علف جارو

استعمال داخلی: التهاب مثانه توام بادفع چرک ازادرار(به ویژه برای بیماران مبتلابه پروستات),کولی باسیلوز,فسفاتوری(دفع املاح فسفات ازادرار),آلبومینوری,التهاب لگنچه وکلیه,اولیگوری,سنگ مجاری ادرار,روماتیسم,ترشحات سفید

استعمال خارجی: نقرس,دردهای عصبی روماتیسمی,فلج,کک ومک,التهابات پوستی

مطمئنید با مصرف خلنگ،علف جارو مشکلتون درمان میشه؟

سلام ،دکتر امیر بهرامی احمدی پزشک عمومی هستم،
میتوانید همین الان سوالتونو بصورت چت یا تلفنی از من بپرسید و با هم گفتگو کنیم .

شروع گفتگو با من
دکتر امیر بهرامی احمدی

مضرات استفاه از خلنگ،علف جارو

مضراتی برای خلنگ ذکر نشده است.

طریقه مصرف خلنگ،علف جارو

استعمال داخلی: جوشانده ی یک مشت دریک لیترآب ,سه دقیقه جوشانده شده,سپس 10دقیقه دم گرددوطی 24ساعت مصرف شود
عصاره ی روان: روزانه یک تادوقاشق مرباخوری میل شود
استعمال خارجی: 500گرم گیاه کامل رادرچندلیترآب جوشانده درحمام کاملاگرم برای تسکین دردهای ناشی ازنقرس,دردهای روماتیسمی وفلج استفاده نمایند
مرهم: قراردادن مرهم حاصل ازجوشانده ی گل هابرروی مفاصل ممکن است جهت تسکین دردهای روماتیسمی ونقرسی موثرباشد
روغن خلنگ:
موادلازم: سرشاخه های گلدارخلنگ(60گرم),روغن زیتون(250گرم)
سرشاخه های گیاه را15روزدرروغن خیسانده, گهگاه تکان داده,پس ازعبورازصافی درظروف دربسته نگه داری می نمایند.

ترکیبات خلنگ،علف جارو

آربوتوزید,تانن,اسیدگالیک,اسیدکافییک,اسیدهای فنولی,اریکولین,اریسنیول,تری ترپن های 5حلقه ای,اسیدفوماریک,اسیدسیتریک وصمغ

کاربران این گیاهان را بیشتر دیده اند
دمنوش پونه کوهی و آویشن

دمنوش پونه کوهی و آویشن

پونه کوهی گیاهی معطر از خانواده نعناعیان است که با نام‌های آویشن کوهی و فودنج جبلی نیز شناخته می‌شود. پونه کوهی گیاهی است که بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر رشد می‌کند و برگ‌ها متقابل، از نظر اندازه متغیر و در پایین بسیار بزرگ‌تر است. اما هرچه به‌طرف رأس گیاه می‌رود کوچکتر شده و به شکل تخم مرغی یا بیضوی درمی‌آید. حاشیه برگ‌ها صاف یا کنگره‌ای است. گلها به ‌طول ۴ ـ ۷ میلی‌متر به‌رنگ صورتی یا سرخ به شکل‌خوشة افشان روی شاخه‌ها قرار دارد. زمان گل دادن بین تیر تا شهریور است. تمام ‌قسمت‌های گیاه بوی مطبوع معطری شبیه آویشن دارد.

دمنوش دارچین و زنجبیل

دمنوش دارچین و زنجبیل

دم‌نوش زنجبیل نوشیدنی گرمِ تند
زنجـبیل یا زنجفیل یک گیاه خوراکی، ادویه و گیاه دارویی است. زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه‌های بنفش بدست می‌آید. اگرچه معمولاً از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می‌شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که «ریزوم» نام دارد.

دمنوش برگ درخت به

دمنوش برگ درخت به

به درخت کوچکی است که پوست ساقه و تنه آن قهو های بوده ، برگهای آن پوشیده از کرک و صاف است . گلهای آن درشت ، برنگ سفید و یا صورتی و دارای پنج گلبرگ می باشد . میوه رسیده زردرنگ ، گرد و یا بشکل گلابی است و در سطح آن پوشیده از کرک بوده و دریا طعمی مطبوع ، شیرین و یا کمی ترش است .

دم آلبالو

دم آلبالو

دم آلبالو عبارت از دم میوه هائی است که باریک و کشیده و بصورت دو شاخه ، برنگ قهوه ای روشن دیده میشود . این قطعات متعلق به در خت آلبا لو با نام علمی:Cerasus vulgaris Mill. ازتیره گلسرخ است (Rosaceae) است . آلبالو درختی است زیبا که در اغلب نقاط ایران کشت می گردد . گلهای سفید و زببای آن قبل از باز شدن برگها روی درخت ظاهر میگردد و ظاهری بسیار زیبا در بهار ایجاد می نماید .
میوه های کاملا مدور و قرمز رنگ، برگهای دندانه دار و سا قه های قرمز رنگ که پوسته پوسته می گردد از مشخصات ابن درخت است .

جو قاسم

جو قاسم

Neted Saffron غده های کروی , پوشیده از شبکه ای فیبری به رنگ قهوه ای روشن بدون بو با طعم تند است که از غده های زیرزمینی گیاه جو قاسم با نام علمی:‍Crocus Haussknechtii Boiss.از تیره زنبق (Iridaceae ) بدست می آید که نوعی زعفران صحرایی بومی ایران است .9 تا 14 برگ کشیده و باریک آن درزمستان و بهار ظاهر میگردند . گلهای آن از سفید تا آبی پررنگ مشاهده می گردد و وجود خامه منقسم به سه شاخه قرمز و روشن علامت مشخصه است .