اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

دکتر جعفر غفارزاده
سلام، در مورد دمنوش چای کوهی (هوفاریقون ) سوالی دارید؟
دمنوش چای کوهی (هوفاریقون )

دمنوش چای کوهی (هوفاریقون )

چای کوهی گیاهی است با ارتفاع تقریباً نیم متر که برگ‌های آن به صورت جفت به ساقه چسبیده است و در آن ها صدها نقطه شفاف که شبیه سوراخ است، دیده می‌شود . در این نقاط شفاف، غده‌هایی مملو از مایع قرمز رنگ وجود دارد.
گل‌های چای کوهی به رنگ سفید یا زرد می‌باشدکه در بالای ساقه به صورت مجتمع به چشم می‌خورد. این گل‌ها کمی معطر و دارای بوی مخصوص می‌باشند.و میوه‌ چای کوهی به شکل کپسول است.. ابن سینا دانشمند بزرگ ایرانی، این گیاه را«هوفاریقون» نام گذاری کرد و آن را برای درمان سر درد، درد سیاتیک، نقرس ، سوختگی ، التیام زخم ها و تنظیم عادت ماهانه خانم‌ها و تعدادی دیگری بیماری ها بکار می‌برد .

فواید دمنوش چای کوهی (هوفاریقون )

تاثیر بر روی دستگاه گوارش :
چای کوهی یکی از بهترین گیاهان برای تنظیم و درمان بیماری‌های هاضمه می‌باشد.
دمنوش چای کوهی اشتها را باز می‌کند؛ بنابراین می‌توان آن‌را به بچه‌ها و افراد مسن که اشتها ندارند ، داد.
ضد کرم معده و روده است .
در درمان بیماری‌های کبدی و یرقان مفید است.
دمنوش چای کوهی درمان کننده اسهال و اسهال خونی است.
اگر تخم چای کوهی را دم کنیداین دمنوش درمان گرفتگی رگ‌های معده می‌باشد که به علت ضربه خوردن به معده و یا افتادن ایجاد شده است.
تاثیر بر روی دستگاه ادراری و تناسلی :
دمنوش چای کوهی ادرار آور است.
تمیز کننده کلیه است؛ به طوری که بعد از مصرف آن ، تکه‌های ریز سفید رنگی که از کلیه بیرون می‌آید در ادرار به خوبی دیده می‌شود.
ضعف جنسی را درمان می‌کند
دمنوش چای کوهی سنگ کلیه را از بین می‌برد.
درمان قولنج کلیوی است.
تاثیر بر روی دستگاه تنفسی:
دمنوش چای کوهی گرفتگی صدا را باز می‌کند و خلط آور است.
درمان کننده آسم ، تنگی نفس، درد صورت، درد عصب سه قلو و درد سینه می‌باشد.
تورم ریوی و خون‌ریزی ریه را درمان می‌کند.
در درمان سرماخوردگی معجزه می‌کند.
سیاه سرفه را از بین می‌برد.
درمان کننده مننژیت است.
تاثیر بر روی دستگاه عصبی :
اگر مشکوک به خون‌ریزی مغزی هستید و یا احتمال خون‌ریزی مغزی وجود دارد جتماً این گیاه را استفاده کنید .
دمنوش چای کوهی اثر بسیار خوبی بر روی افسردگی دارد؛ اگر سه ماه متوالی از این گیاه استفاده شود حالات افسردگی را از بین می‌برد.
درمان کننده بی‌خوابی است .
برای درمان سردرد باید دمنوش برگ این گیاه را با سرکه مخلوط کنید و عصاره آن را تا پهل روز بخورید.
تاثیر بر روی دستگاه قلبی_عروقی:
دمنوش چای کوهی برای کم خونی مفید است.
تاثیر بر روی پوست:
اگر برگ آن را به صورت پودر درآورید و روی زخم های عمیق و متعفن بپاشید این نوع زخم ها بهبود می‌یابند.
تاثیر بر روی غدد :
عادت ماهانه نامنظم خانم‌ها را تنظیم می‌کند.
تاثیر بر روی دستگاه حرکتی :
یک قاشق چای خوری تخم این گیاه را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و روزی سه بار بخورید تا درد سیاتیک برطرف شود.
برای درد دنبالچه بهترین دارو است.
درد پشت و گردن و خشکی گردن را درمان می‌کند.
خواص دیگر:
دانشمندان آلمانی ابتدا به روش‌های آزمایشگاهی، ویروس سرطان خون را به موش‌های آزمایشگاهی تزریق کردند و سپس عصاره چای کوهی را وارد بدن آن نمودند. این گیاه از پیشرفت بیماری جلوگیری کرد. تحقیقات نشان داد که عصاره این گیاه حتی دیواره مغزی نیز عبور می‌کند.
برای درمان تب و اثر نیش سمی حشرات به کار می‌رود.
با تحقیقاتی که اخیراً دانشمندان روی این گیاه معجزه آسا انجام داده اند دریافتند که چای کوهی می‌تواند ویروس‌ها را از بین ببرد . مدتی است بیماران مبتلا به ایدز از این گیاه استفاده می‌کنند؛ زیرا سیستم دفاعی بدن آن‌ها را تقویت می‌کند و بیماری غیر پیشرفتهرا تخفیف می‌دهد. تعدادی از این بیماران افزایش وزن یافته‌اند و قادر به انجام کارهای روزانه خود هستند.البته هنوز تحقیقات در مورد اثر این گیاه روی بیماران ایدز ادامه دارد.
موارد منع مصرف و عوارض جانبی
کسانی از این دارو استفاده می‌کنند بهتر است از خوردن گوشت‌های کنسرو شده مانند کالباس، شکلات و خوراکی‌های شور پرهیز کنند؛همچنین کسانی که از قرص‌های ضد بارداری ، داروهای آسم و ضد سرماخوردگی و حساسیت استفاده می‌کنند نمی‌توانند چای کوهی مصرف کنند.

مطمئنید با مصرف دمنوش چای کوهی (هوفاریقون ) مشکلتون درمان میشه؟

سلام ،دکتر امیر بهرامی احمدی پزشک عمومی هستم،
میتوانید همین الان سوالتونو بصورت چت یا تلفنی از من بپرسید و با هم گفتگو کنیم .

شروع گفتگو با من
دکتر امیر بهرامی احمدی

مضرات استفاه از دمنوش چای کوهی (هوفاریقون )

طریقه مصرف دمنوش چای کوهی (هوفاریقون )

ترکیبات دمنوش چای کوهی (هوفاریقون )

گیاهان دارویی پیشنهادی برای شما
چای کوهی

چای کوهی

 گلهای چای کوهی برنگ سفید یا زرد می باشند که در بالای ساقه بصورت مجتمع بچشم می خورد . این گلها کمی معطر و دارای بوی مخصوصی می باشد . میوه چای کوهی بشکل کپسول است .

چای سبز

چای سبز

در صورتی که برگ تازه‌ی چای را به سرعت خشک کنند، چای سبز به ‌دست می ‌آید. در این شرایط اجازه‌ی تخمیر به چای داده نمی ‌شود

چای سیاه

چای سیاه

درخت چای گیاهی است همیشه سبز که در طبیعت و به حال وحشی ارتفاع آن به 6 تا 7 و گاهی به 15 متر می‌رسد. نام علمی چای که مورد قبول بیشتر گیاه شناسان است Camellia sanensis و گاهی Camellia teiferaبرای هر دو نوع چای سیاه و چای سبز می‌باشد . برگ درخت چای که از نظر اقتصادی و بهره برداری قسمت اصلی این گیاه را تشکیل می‌دهد همیشه سبز است و دارای شکل کشیده نوک تیز بوده و کناره آن دارای دندانه‌های ریز است و برگها بطور متناوب اطراف شاخه قرار گرفته‌اند. موقعی که برگها کوچک و جوان هستند پوشیده از کرکهای سفید ولی برگهای مسن صاف ، براق و بدون کرک می‌باشند. گلهای درخت چای بطور خوشه‌ای و مجتمع و یا تک گل در بغل برگ ظاهر می‌شوند و دارای 5 گلبرگ و 5 تا 7 کاسبرگ و تعداد زیادی پرچم هستند. تخمدان دارای 3 تا 4 حفره بوده که درکدام از یک تا 4 دانه مشاهده می‌شود میوه چای یک کپسول است.

چای مکه

چای مکه

چای مکه قطعاتی است سخت و شکننده به رنگ قرمز و قرمزکم رنگ , به صورت ورقه هائی ضخیم که یک طرف آنها صاف بوده در طرف دیگر دارای بر گهایی مشخص است . درمیان این قطعات که حات ناودانی دارند , میوه ها ی کروی با نوک تیز , دارای دم کو تاه و باقیمانده ای از قطعات قرمز رنگی نیز دیده می شوند . این قطعات عبارت از کاسبرگهای گوشتی و قرمز رنگ گیاه چای مکه با نام علمی:Hibiscus gossypifolius Mill از تیره ختمی (Malvaceae) هستند . چای مکه گیاهی یکساله یا پایا تا 2 مترارتفاع است و ساقه ها و شاخه های چوبی و قرمز رنگ دارد . این گیاه بومی نو احی حاره ای است و در بلوچستان ایران نیز کشت می گردد .

چای سبز

چای سبز

نوشیدن چای نقش بسیار مهمی در حفاظت ساختار دیواره رگ ها و کنترل فشار خون دارد. چای سبز به دلیل داشتن ماده ای به نام کاتچین باعث از بین رفتن باکتری های به وجود آمده توسط مسمومیت غذایی میشود و همچنین افرادی که قند خون بالا دارند با مصرف چای می توانند قند خون خود را به میزان متعادل برسانند.

دمنوش چای سبز

دمنوش چای سبز

گیاه چای، بوته‌ای است ، همیشه سبز که در طبیعت ارتفاع آن تا 2 متر هم می‌رسد. قسمت اصلی مورد استفاده بوته‌ چای ، برگ آن است که به صورت‌های مختلف تبدیل به انواع چای می‌شود.
در مجموع سه نوع چای وجود دارد: چای سیاه، چای سبز و چای اولانگ (نوعی چای چینی). در واقع این سه نوع چای از یک گیاه است اما اختلاف آن‌ها در نحوه فرآوری و عمل آوردن آن‌هاست.
در صورتی که برگ تازه چای را به سرعت خشک کنند، چای سبز به وجود می‌آید. در این شرایط اجازه تخمیر به برگ چای داده نمی‌شود . اما در صورتی که برگ چای را تخمیر نمایند و سپس آن را خشک کنند ، چای سیاه به دست می‌آید .
در صورتی که برگ چای به صورت ناقص تخمیر شود ، چای اولونگ به دست می‌آید. این گونه چای در ایران و بسیاری از نقاط دنیا تولید نمی‌شود؛ولی در کشور چین تولید می‌شود.
شایان ذکر است که علاوه بر شکل ، رنگ و مزه ، این سه نوع چای در مواد و آثار نیز با یک دیگر متفاوت می‌باشند.
مزیت چای سبز بر چای‌های دیگر این است که کمتر تحت تاثیر فرآیند قررار گرفته و ترکیبات موجود در آن پایدار باقی مانده است. چای سبز به عنوان یک ضد سرطان و آنتی اکسیدان شناخته شده است. تحقیقات نشان می‌دهد که نوشیدن مرتب چای سبز می‌تواند در پیش گیری و درمان بیماری‌های لاعلاجی مثل سرطان بسیار موثر باشد.

دمنوش چای سیاه

دمنوش چای سیاه

گیاه چای درختچه یا درخت کوچکی است که دارای برگهای همیشه سبز و ناخزان به رنگ سبز تیره مایل به سیاه است،ارتفاع آن تا 2 متر و در خاکها و مناطق خیلی مناسب تا 7 متر نیز می رسد.برگهای آن بیضی نوک تیز که با دمبرگ به ساقه چای متصل می شود.گلهای آن کوچک سفید اغلب منفرد است.از نطر آب و هوا درختچه چای مناطق خیلی گرم و مرطوب را دوست دارد و در مناطقی نزدیک به استوا مانند جاوه و سیلان که گرم و مرطوب است ، رشد چای بسیار خوب است. درجه حرارت کمتر از صفر درجه سانتی گراد را تحمل نمی کند و رشد آن متوقف می شود. محصول چای مربوط به مزارع چایکاری در ارتفاع کم و هم سطح دریا ، دارای کیفیت بالایینیست و چای با کیفیت عالی در ارتفاعات 2000-1500 متری این مناطق به دست می آید.
برای اینکه چیدن برگ چای به سهولت انجام گیرد با هرس کردن درختچه چای مانع از ان می شوند که ارتفاع آن از حد دسترسی خارج می شود.
چای سبز که به سبب رنگ سبز برگش ،بهاین نام گفته می شود بیشتر چای سیاه محرک است و در چین ،ژاپن و آفریقای جنوبی ودر روسیه مستعمل است.

کاربران این گیاهان را بیشتر دیده اند
دمنوش پونه کوهی و آویشن

دمنوش پونه کوهی و آویشن

پونه کوهی گیاهی معطر از خانواده نعناعیان است که با نام‌های آویشن کوهی و فودنج جبلی نیز شناخته می‌شود. پونه کوهی گیاهی است که بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر رشد می‌کند و برگ‌ها متقابل، از نظر اندازه متغیر و در پایین بسیار بزرگ‌تر است. اما هرچه به‌طرف رأس گیاه می‌رود کوچکتر شده و به شکل تخم مرغی یا بیضوی درمی‌آید. حاشیه برگ‌ها صاف یا کنگره‌ای است. گلها به ‌طول ۴ ـ ۷ میلی‌متر به‌رنگ صورتی یا سرخ به شکل‌خوشة افشان روی شاخه‌ها قرار دارد. زمان گل دادن بین تیر تا شهریور است. تمام ‌قسمت‌های گیاه بوی مطبوع معطری شبیه آویشن دارد.

دمنوش دارچین و زنجبیل

دمنوش دارچین و زنجبیل

دم‌نوش زنجبیل نوشیدنی گرمِ تند
زنجـبیل یا زنجفیل یک گیاه خوراکی، ادویه و گیاه دارویی است. زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه‌های بنفش بدست می‌آید. اگرچه معمولاً از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می‌شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که «ریزوم» نام دارد.

دمنوش برگ درخت به

دمنوش برگ درخت به

به درخت کوچکی است که پوست ساقه و تنه آن قهو های بوده ، برگهای آن پوشیده از کرک و صاف است . گلهای آن درشت ، برنگ سفید و یا صورتی و دارای پنج گلبرگ می باشد . میوه رسیده زردرنگ ، گرد و یا بشکل گلابی است و در سطح آن پوشیده از کرک بوده و دریا طعمی مطبوع ، شیرین و یا کمی ترش است .

دم آلبالو

دم آلبالو

دم آلبالو عبارت از دم میوه هائی است که باریک و کشیده و بصورت دو شاخه ، برنگ قهوه ای روشن دیده میشود . این قطعات متعلق به در خت آلبا لو با نام علمی:Cerasus vulgaris Mill. ازتیره گلسرخ است (Rosaceae) است . آلبالو درختی است زیبا که در اغلب نقاط ایران کشت می گردد . گلهای سفید و زببای آن قبل از باز شدن برگها روی درخت ظاهر میگردد و ظاهری بسیار زیبا در بهار ایجاد می نماید .
میوه های کاملا مدور و قرمز رنگ، برگهای دندانه دار و سا قه های قرمز رنگ که پوسته پوسته می گردد از مشخصات ابن درخت است .

جو قاسم

جو قاسم

Neted Saffron غده های کروی , پوشیده از شبکه ای فیبری به رنگ قهوه ای روشن بدون بو با طعم تند است که از غده های زیرزمینی گیاه جو قاسم با نام علمی:‍Crocus Haussknechtii Boiss.از تیره زنبق (Iridaceae ) بدست می آید که نوعی زعفران صحرایی بومی ایران است .9 تا 14 برگ کشیده و باریک آن درزمستان و بهار ظاهر میگردند . گلهای آن از سفید تا آبی پررنگ مشاهده می گردد و وجود خامه منقسم به سه شاخه قرمز و روشن علامت مشخصه است .