اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بواسیزوماب

بواسیزوماب

Bevacizumab

درمان سرطان متاستاتیک سلول کلیوی درمان گلیوبلاستوما درمان سرطان متاستاتیک کولون یا رکتون همراه با شیمی درمانی با پایه فلورواوراسیل درمان سرطان ریه غیر سنگفرشی متاستاتیک یا راجعه وغیر قابل برداشت توسط جراحی همراه با کاربوپلاتین وپاکلی تاکسیل.

اشکال دارویی بواسیزوماب

Inj : 25mg/ml

مصرف در دوران حاملگی بواسیزوماب

C - مطالعات کافی درباره مصرف داروی این گروه در حیوانات نشان داده است که این دارو اثرات جانبی دارد ولی مطالعات کافی برای انسان در دسترس نیست. با اینحال منافع استفاده از دارو در زنان حامله ممکن است در مقابل خطرات احتمالی آن بیشتر باشد. یا اینکه هیچ گونه مطالعه ای در حیوانات و یا مطالعات کافی در انسان وجود ندارد

تداخلات مهم بواسیزوماب

بواسیزوماب در مصرف همزمان می تواند موجب تشدید سمیت ایرینوتکان شود این دارو به دلیل اثرات سرکوب کنندگی مغز استخوان ممکن است موجب تشدید عوارض جانبی کلوزاپین شود. ممکن است موجب تشدید سمیت قلبی سایر عوامل آنتی نئوپلاستیک مثل آنترا سیکلین ها شود.

موارد منع مصرف بواسیزوماب

درمان باید پیش از جراحی انتخابی با درنظر گرفتن نیمه عمر حدودا بیست روز دارو متوقف شود تا زمانی که محل برش جراحی کاملا بهبود نیافته نباید درمان را ادامه داد. دارو باید با رعایت تکنیک آسپتیک رقیق شود از یخ زدگی و تکان دادن ویال خودداری شود. بروز عوارض جانبی به ویژه درد شکم، یبوست و استفراغ باید به سرعت گزارش شود.

عوارض جانبی بواسیزوماب

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بواسیزوماب به دنبال چه چیزی هستید؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
قصد استفاده دارو برای چه بیماری ای را دارید؟
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی