اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
آلومینیوم ام-جی-اس

آلومینیوم ام-جی-اس

Aluminum Mgs

این دارو برای درمان علامتی سوزش معده ناشی از ترشح اسید، سوءهاضمه ناشی از اسید و ترش کردن درمان علامتی برگشت محتویات معده به مری نیز به کار می رود.

اشکال دارویی آلومینیوم ام-جی-اس

Susp: Aluminium (OH) 225mg+ Magnesium (OH) 200mg+ Simethicone 25mg /5ml Chewable Tab: Aluminium (OH) 200mg+ Magnesium (OH) 200mg+ Simethicone 25mg

مصرف در دوران حاملگی آلومینیوم ام-جی-اس

C - مطالعات کافی درباره مصرف داروی این گروه در حیوانات نشان داده است که این دارو اثرات جانبی دارد ولی مطالعات کافی برای انسان در دسترس نیست. با اینحال منافع استفاده از دارو در زنان حامله ممکن است در مقابل خطرات احتمالی آن بیشتر باشد. یا اینکه هیچ گونه مطالعه ای در حیوانات و یا مطالعات کافی در انسان وجود ندارد

مکانیزم اثر آلومینیوم ام-جی-اس

روی اسید معده اثر خنثی کنندگی دارد و با فسفات مواد غذایی در روده باند شده و باعث دفع آن می شود.عمدتا از طریق مدفوع دفع می شود و اثر آن حدود 2 ساعت پس از خوردن باقی میماند. سایمتیکون‌ موجود در این‌ فرآورده‌ نیز اثر ضد نفخ‌ دارد.

تداخلات مهم آلومینیوم ام-جی-اس

این‌ دارو زمانی‌ که‌ همزمان‌ با بسیاری‌ از داروها مصرف‌ گردد می‌تواند در جذب‌ آنها مداخله‌ کند و بنابراین‌ باید از لحاظ مقدار مصرف‌ و زمان‌ مصرف‌ مورد دقت‌ بیشتری‌ قرار گیرد.به‌ طور کلی‌ باید به‌ بیمار توصیه‌ نمود از مصرف‌ سایر داروها طی‌ 2 ـ1 ساعت‌ پس‌از مصرف‌ آنتاسیدها خودداری‌ کنند.

موارد منع مصرف آلومینیوم ام-جی-اس

برای‌ درمان‌ زخم‌های‌ گوارشی‌، بهترین‌ اثر زمانی‌ خواهد بود که‌ 3ـ1 ساعت‌ بعد از غذا یا هنگام‌ خواب‌ مصرف‌ شود.احتمال‌ بروز یبوست‌ با مصرف‌ این‌ فرآورده‌ وجود دارد، ولی‌ می‌توان ‌با استفاده‌ از فیبرهای‌ غذایی‌ میزان‌ آن‌ را کاهش‌ داد.

نکات پزشکی آلومینیوم ام-جی-اس

در نارسایی کلیه و در افرادی که فسفات خونشان پائین است با احتیاط مصرف شود

عوارض جانبی آلومینیوم ام-جی-اس

این دارو در بیماران با نارسایی مزمن کلیه در صورت مصرف طولانی مدت ممکن است تغییرات خلقی و روانی ایجاد کند. با مصرف طولانی مدت ممکن است باعث ایجاد یبوست، درد استخوانی ناشی از تخلیه فسفات، کاهش اشتها، کاهش غیر عادی وزن و سفید شدن مدفوع شود.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد آلومینیوم ام-جی-اس به دنبال چه چیزی هستید؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
قصد استفاده دارو برای چه بیماری ای را دارید؟
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی