اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
کلسیم کلراید

کلسیم کلراید

Calcium choloride

بهره گیری از اثر کاردیوتونیک در CPR هیپوکلسمی علامت دار مسمومیت با منیزیم احیاء قلبی

اشکال دارویی کلسیم کلراید

Inj : 100 mg/ml

مصرف در دوران حاملگی کلسیم کلراید

C - مطالعات کافی درباره مصرف داروی این گروه در حیوانات نشان داده است که این دارو اثرات جانبی دارد ولی مطالعات کافی برای انسان در دسترس نیست. با اینحال منافع استفاده از دارو در زنان حامله ممکن است در مقابل خطرات احتمالی آن بیشتر باشد. یا اینکه هیچ گونه مطالعه ای در حیوانات و یا مطالعات کافی در انسان وجود ندارد

مکانیزم اثر کلسیم کلراید

موجب افزایش بیش از حد یون کلر در بدن می شود و به دنبال آن اسیدوز ایجاد می کند و سبب دیورز موقت ثانویه به دفع سدیم می شود

تداخلات مهم کلسیم کلراید

استفاده از املاح کلسیم، احتمال مسمومیت با دیگوکسین را افزایش می دهد. استفاده از مسدد های کانال کلسیمی از تاثیر درمانی کلسیم می کاهد.

موارد منع مصرف کلسیم کلراید

اگر لازم است کلسیوم را با محلول های تزریقی محتوای سایر دارو های به ویژه فسفات ها اضافه کرده محل نهایی را از بابت داشتن رسوب کنترل کنید و در مسیر تزریق فیلتر قرار دهید. تزریق به صورت مستقیم و آهسته و یا انفوزیون با سرعت حداکثر 1ml در دقیقه انجام دهید.

نکات پزشکی کلسیم کلراید

استفاده از املاح کلسیمی برای مبتلایان به هیپرکلسمی، فیبریلاسیون بطنی، هیپوفسفاتمی یا سنگ های کلیوی ممنوع است. املاح کلسیم برای مبتلایان به بیماری های کلیوی یا قلبی و بیماران که تحت درمان با دیگوکسین هستند با احتیاط تجویز شود.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد کلسیم کلراید به دنبال چه چیزی هستید؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
قصد استفاده دارو برای چه بیماری ای را دارید؟
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی