نمی توانید ویدئو را تماشا کنید؟ می توانید آن را بخوانید

اصلاح یا ایجاد خط لبخند چیست؟

با سلام دکتر نیلوفر استوار، دندان پزشک عمومی و از مشاوران دکتر ساینا هستم.  در این قسمت از ویدیو سلامت دکتر ساینا درباره خط لبخند صحبت خواهم کرد.

خط لبخند چیست؟

لازم میدونم در ابتدا توضیح کوتاهی در رابطه با چیستی خط لبخند ارائه دهم. عبارت خط لبخند شاید به گوش خیلی از ما خورده باشد ولی هیچ کداممان به واقع نمیدانیم خط لبخند چیست.

در حالت طبیعی دندان ها به این ترتیب در کنار هم قرار گرفته اند؛ دو دندان جلو با دو دندان نیش در یک خط قرار گرفته بطوریکه لبه ی جونده این دندان ها در یک خط قرار میگیرند. دو دندان کوچکی که بین دندان های جلویی و نیش هستند کوتاه تر هستند.

اگر نوک این دندان ها را به هم وصل کنیم، خطی شکل میگیرد (خطی که لبه ی دندان های بالا را بهم وصل میکند) که با لبه ی لب پایین موازی است.

وقتی میخندید این خط موازی با لب پایین میشود. کسی که لبخندش این حالت را داشته باشد، چهره اش جوان تر بنظر میرسد. ولی وقتی دندان ها سایش پیدا میکنند یا سن بالا میرود یا دلایل دیگری که ممکن است بوجود آید، لبه ی دندان ها حالت خود را از دست میدهند و دیگر این انحنا با لب پایین موازی نخواهد بود؛  در طی این مدت خط انحنا دندان های بالا صاف یا حتی بر عکس میشود. وقتی این اتفاق بیافتد صورت پیرتر بنظر میرسد.

دندان پزشک ها برای ایجاد خط لبخند چه کاری میکنند؟

با توجه به اطلاعات بالا، وقتی که شما برای اصلاح یا ایجاد خط لبخند به دندان پزشک مراجعه میکنید، پزشک روی دندان های شما عمل های زیبایی، مثل لمینیت انجام میدهد.
پزشک طوری لمینیت ها را تنطیم میکند که خط فرضی که توضیح دادم در یک راستا و موازی با لب پایین قرار بگیرد. عمل اصلاح خط لبخند باعث میشود صورت شما جوان تر بنظر برسد.

اگر دندانم افتاده باشد باز هم میتوانم عمل اصلاح خط دندان را انجام دهم؟

در اصلاح خط لبخند علاوه بر استفاده از لمینیت از روکش هم استفاده میکنند. اگر دندانی از دست داده باشید، میتوان از ایمپلنت کمک گرفت.

دکتر نیلوفر استوار، دندانپزشک عمومی هستم اگر در این زمینه سوالی دارید میتوانم .به شما مشاوره دهم

سوال خود را بنویسید ...
دکتر نیلوفر استوار