چگونه لک های صورت خود را درمان کنیم؟

نمی توانید صدا را گوش کنید؟ می توانید آن را بخوانید

لک صورت که انواع و اقسام مختلفی دارد در اثر مسائل مختلفی پیش می آید و معروف ترین لک صورت که ما به آن ملاسما می گوییم و نام دیگر آن لک بارداری است خیلی از اوقات به دنبال بارداری و به دنبال مصرف داروهای جلوگیری از بارداری ایجاد میشود. البته دلایل دیگری هم مثل ژنتیک در آن دخیل هستند.

تمام انواع لک صورت با آفتاب بد تر می شوند، بنابراین اولین درمان کسی که لک صورت دارد این است که باید مرتب از ضد آفتاب استفاده کند.

درمان های مختلفی برای لک صورت وجود دارد که یکی از آن ها کرم های ضد لکی است که ما تجویز می کنیم و مصرف می شود. این کرم ها گاهی اوقات در کوتاه مدت در عرض چند هفته یا چند ماه فقط لازم است مصرف شوند ولی در بعضی از بیماران که لک ها عمقی هستند و مقاوم هستند ممکن است گاهی اوقات مدت های طولانی از این کرم ها تحت نظر متخصص پوست استفاده کنند.

انواع و اقسام دیگری از درمان ها برای لک صورت وجود دارد، مثلا بعضی از انواع لیزرها بکار می رود ولی در مورد ملاسما متاسفانه لیزر ها خیلی نتایج درخشانی را نشان نداده اند و خیلی از همکاران بنده موافق انجام لیزر برای درمان ملاسما نیستند

یکی از کارهایی که برای درمان ملاسما موثر است و خیلی ما انجام می دهیم مزوتراپی است. مزوتراپی یعنی اینکه موادی که روشن کننده پوست و از بین برنده لک است بصورت تزریقی در پوست بیمار تزریق می شود و اینها می تواند کمک کند که لک بیمار زودتر خوب شود و نتایج بهتری بدست بیایید. البته خب خیلی از اوقات هم از روش ترکیبی استفاده میکنیم، هم کرم های ضد لک تجویز میکنیم و هم از مزوتراپی استفاده میکنیم و بیمار همیشه باید از آفتاب دوری کند تا نتیجه خوبی از درمان ضد لک بگیرد.

دکتر علی رمضانی، متخصص پوست و مو، زیبایی و لیزر هستم اگر در این زمینه سوالی دارید میتوانم .به شما مشاوره دهم

سوال خود را بنویسید ...
دکتر علی رمضانی