فواید ورزش در دوران بارداری

1- گردش خون مناسب

یک خانم باردار نیاز به این دارد که جریان خون بدنش بطور مناسب انجام شود. اصولا خانمهای باداری کمی بیشتر از دیگران مستعد ایجاد واریس و یا همورویید یا ایجاد لخته خون در رگهای بدن می باشند . با ایجاد یک گردش خون مناسب، از این مشکلات عروقی جلوگیری می شود.ضمن اینکه خونرسانی جفت و جنین به بهترین شکل انجام می شود. ورزش مناسب در بارداری باعث گردش خون بهتر می شود.

2- فواید جسمانی

قبلا راجع به تغییرات مادر در دوران بارداری توضیح دادم. برای اینکه بدن بتواند با این تغییرات بهترین سازگاری را داشته باشد ، می توانیم حرکات اصلاحی را در قالب ورزش و نرمش انجام دهیم و بدن را جهت هر گونه تغییر آماده کنیم . فکر میکنم همه مادران به تاثیر مثبت ورزش بر تسهیل زایمان آگاهی داشته باشند.

3-  احساس خوب ذهنی و روانی ورزش در بارداری

پس از یک پیاده روی یا نرمش دلنشین، سریعا آثار مثبت روحی روانی آن را در ک خواهید کرد. با ورزش ملایم در بارداری در هر صبح ، روز خود را با انرژی شروع کنید.

4-  فواید گسترده ی ورزش و تحرک در بارداری در کل شامل :

کاهش یبوست و همورویید در بارداری ، جلوگیری از وضعیتهای نامناسب بدن و لگن ، جلوگیری ازتشدید گودی کمر ، کاهش تنگی نفس در بارداری ، کاهش اسپاسم عضلات پا (گرفتگی ساق) در بارداری ، تقویت عضلات و آماده سازی لگن و بدن جهت زایمان و شیردهی ، کاهش استرس و جلوگیری از هجوم افکار بد و استرس زا . جلوگیری از افزایش وزن بیش از حد در بارداری

دکتر سعیده اسدی، متخصص زنان و زایمان هستم اگر در این زمینه سوالی دارید میتوانم .به شما مشاوره دهم

سوال خود را بنویسید ...
دکتر سعیده اسدی