فرآیند پی آر پی PRP چیست ؟

نمی توانید صدا را گوش کنید؟ می توانید آن را بخوانید

دکتر علی رمضانی متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر و عضو انجمن متخصصین پوست آمریکا و از پزشکان مشاور سامانه دکترساینا هستم. این بار قصد دارم راجع به پی آر پی با هم صحبت کنیم!

پی آر پی چیست؟

پی آر پی فرآیندی است که در آن قسمتی از خون شما گرفته می شود و سلول های خون از هم تفکیک شده و فاکتور های رشد پلاکتی به یک نحو خاصی که آسیب نبینند جدا می شوند.

پی آر پی برای مقاصد درمانی و زیبایی استفاده می شود. یکی از موارد خیلی مهم آن در بهبود ترمیم زخم، ترمیم سوختگی ها است.

 

موارد استفاده از پی آر پی

پی آر پی در درمان ریزش مو به عنوان کمکی استفاده می شود. در درمان تقویت پوست و جوانسازی پوست صورت یا اطراف چشم استفاده زیادی دارد.

پی آر پی در حوزه های مختلف پزشکی کاربرد های متعددی دارد که صرفا چن مورد استفاده آن در تخصص پوست و مو ولیزر و زیبایی را اشاره کردم.    

 

انجام فرآیند پی آر پی

اگر پی آر پی به روش صحیح توسط پرسنل آموزش دیده تحت نظر پزشک متخصص تهیه شود و در موارد دُرست خودش و با انتخاب درست بیمار اجرا شود در بیشتر موارد درمانی پزشکی می تواند کمک کننده خوبی باشد.

در پایان همانطور که می دانید در پزشکی هیچ چیزی 100 درصد نیست و راجع به هیچ موضوعی نمی شود قطعی نظر داد و هیچ فرآیند درمانی برای تمام بیماران به یک اندازه مفید نیست و یادآور می شوم که فرآیند پی آر پی فقط باید توسط پزشک متخصص شما تشخیص داده شده که آیا برای شما پی آر پی مناسب هست یا خیر؟

 

در پایان برای شما همراهان دکترساینا آرزوی سلامتی دارم و اگر قصد مشاوره پزشکی در زمینه پوست و مو وزیبایی و لیزر، تزریق ژل و بوتاکس داشتید می توانید از اینجانب دکتر علی رمضانی متخصص پوست مو زیبایی و لیزر و عضو انجمن متخصصین پوست آمریکا از طریق سایت و اپلیکیشن دکترساینا به صورت آنلاین مطرح نمایید.

دکتر علی رمضانی، متخصص پوست و مو، زیبایی و لیزر هستم اگر در این زمینه سوالی دارید میتوانم .به شما مشاوره دهم

سوال خود را بنویسید ...
دکتر علی رمضانی